Apple

Czy iPhone 13 Pro będzie miał olbrzymi aparat?

Krzysztof Rojek
Czy iPhone 13 Pro będzie miał olbrzymi aparat?
5

Według przecieków kolejny iPhone z serii Pro będzie miał dużo większą wyspę na aparaty niż poprzednicy. Do czego może zostać wykorzystana?

Przecieki to dziś nieodłączna część każdej premiery produktowej. Im bardziej wyczekiwany jest przedmiot premiery, tym więcej po drodze pojawia się plotek, sugestii i informacji na temat tego, jak może wyglądać, działać i jakie ma mieć funkcje. Dzięki przeciekom nie raz nie dwa zdarzyło się, że o nowym smartfonie/tablecie/laptopie wiedzieliśmy przed premierą praktycznie wszystko, łącznie z ceną i dostępnością. Informacji tych oczywiście nie podaje sam producent - ten stara się zachować wszystko w jak największym sekrecie. Dane te pochodzą z różnych źródeł - partnerów handlowych, samych pracowników, czy firm znajdujących się w ciągu logistycznych dostaw. W przypadku smartfonów bardzo ważnym aspektem są firmy produkujące obudowy i etui, które muszą dostać właściwy produkt wcześniej, by przygotować odpowiednie case'y na premierę. Ich produkty często są widoczne w internecie wcześniej i można z nich całkiem sporo wywnioskować o budowie smartfona.

Apple z jeszcze większym aparatem? Na to wychodzi

Informacje o tym, jak może wyglądać nowy iPhone przyszły z chińskiego portalu Weibo, na którym ktoś wrzucił zdjęcie iPhone'a 12 Pro w etui z tworzywa sztucznego. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie olbrzymie wycięcie na aparat - dużo większe niż w przypadku zeszłorocznego modelu. Ze względu na miejsce wystąpienia przecieku warto podchodzić do niego z dozą sceptycyzmu, ale nie jest wykluczone, że możę to być autentyczne etui dla iPhone'a 13 Pro Max.

Jeżeli tak by było, kolejny iPhone w wersji Pro miałby dużo więcej miejsca na zagospodarowanie aparatami. Może to oznaczać wiele rzeczy - większą soczewkę, więcej aparatów, albo, z czego pewnie najbardziej ucieszyliby się użytkownicy - większą matrycę pozwalającą zrobić jeszcze lepsze zdjęcia niż dotychczas. Będzie to też oznaczało, że wersja pro będzie miała znacznie większą wyspę na aparaty od wersji zwykłej i mini, które mogą wyglądać w ten sposób. Finalnie, to by też znaczyło, że w kolejnym iPhone'ie sporo się zmieni. Z informacji, które już wyciekły do sieci wiemy, że telefony te w końcu będą miały chociażby funkcje ładowania zwrotnego.

Jak myślicie - do czego tak duża wyspa na aparaty mogłaby zostać wykorzystana?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu