Apple

Co pokaże Apple na najbliższej konferencji? Chyba poznaliśmy datę

Konrad Kozłowski
Co pokaże Apple na najbliższej konferencji? Chyba poznaliśmy datę
38

To nie będzie tak huczna konferencja, jak ta poświęcona iPhone'om, ale przed nami niezwykle atrakcyjne wydarzenie, na którym Apple zaprezentuje swoje (długo wyczekiwane) nowości.

Od następnej konferencji Apple mogą nas dzielić zaledwie dwa tygodnie, ponieważ kolejne źródła wspominają o dacie 23 marca. Właśnie o tym dniu mówią zgodnie (via MacRumors) ‘Kang’ (via @DuanRui1205) oraz John Prosser, którzy wielokrotnie udzielali nieoficjalnych informacji sprawdzających się później w rzeczywistości. Apple jeszcze nic nie zapowiedziało, ale całkiem możliwe, że nastąpi to już na dniach. Najciekawszym i najbardziej atrakcyjnym elementem nie jest jednak sama data i zapowiedź konferencji, ponieważ właśnie w tym okresie firma dość regularnie organizuje wydarzenia, na których pokazuje nowe produkty. To pogłoski o tym, co zobaczymy są tutaj najsmaczniejszym kąskiem.

„Mieć applowskie klapki na oczach” może niedługo zmienić znaczenie…

Co zobaczymy na marcowej konferencji Apple?

AirTagi od Apple to sposób na niegubienie przedmiotów

Coraz więcej wskazuje bowiem, że marcowa konferencja Apple nareszcie będzie momentem, gdy zobaczymy mityczne AirTagi. Mityczne, bo słyszymy o nich już od kilkudziesięciu miesięcy, a obecność modułu transmisji ultraszerokopasmowej w iPhonie 11 miała wskazywać na znacznie wcześniejszą premierę tych urządzeń. Jeśli słyszycie o nich po raz pierwszy, co wydaje mi się mało prawdopodobne, to spieszę z wyjaśnieniem. AirTagi to nic innego jak niewielkie gadżety, zazwyczaj o kształtach przypominających pastylki lub niewielkie krążki, które można przyczepić do dowolnych przedmiotów, by uniknąć ich zgubienia (np. portfel).

Jak działałyby AirTagi?

Takie AirTagi utrzymywałyby łączność z telefonem za pomocą Bluetoot Low Energy, by stale monitorować ich bliską obecność, natomiast wspomniany moduł transmisji ultraszerokopasmowej pozwalałby na ich dokładniejsze lokalizowanie w najbliższym otoczeniu. Pomocny może w tym nawet Lidar w iPhonie 12, który jeszcze lepiej tworzy mapy 3D otoczenia, dlatego mógł to być powód odkładanej (najwyraźniej) premiery AirTagów.

Kilka miesięcy na dnie jeziora iPhone’owi 11 niestraszne. No, prawie

To właśnie ta możliwość dokładnego określenia położenia, zamiast przybliżonej lokalizacji, miałaby odróżniać AirTagi od konkurencji, która polega przede wszystkim na łączności Bluetooth i zapamiętywaniu ostatniej znanej lokalizacji danego przedmiotu (po utracie łączności możemy usłyszeć odpowiedni sygnał, a aplikacja oznacza okolicę, w której nastąpiło rozłączenie). Niewykluczone, że Apple jeszcze bardziej ambitnie podejdzie do tematu i spróbuje wykorzystać urzązenia innych użytkowników do namierzania zagubionych przedmiotów, ale może nie być jeszcze o tym mowy podczas marcowego wydarzenia.

Nadchodzą AirPods 3. generacji - nowy wygląd, nowe funkcje

Poza AirTagami spodziewamy się, że Apple pokaże również zaktualizowane i poprawione AirPodsy 3. generacji. Zmian i nowości w przypadku przejścia z 1. na 2. generację nie było zbyt wiele, wizualnie słuchawki w ogóle nie zostały odświeżone, ale było to potrzebne uaktualnienie sprzętu, który przecież rozkręcił i przoduje w kategorii słuchawek bezprzewodowych. Według ostatnich plotek AirPods 3. generacji mają przypominać AirPods Pro i zyskać niektóre z ich cech, jednakże zabrakłoby wsparcia dla aktywnej redukcji szumów (ANC) - kluczowej zalety AirPods Pro - a kształt słuchawek nie oferowałby dokanałowości, z której słyną AirPods Pro. Pojawić za to miałaby się obsługa dźwięku przestrzennego (spatial audio). Cena AirPodsów miałaby nie ulec zmianie.

iPady z ekranami MiniLED

Z większych, wręcz dosłownie, premier spodziewamy się aktualizacji iPadów, które rzekomo zyskają ekranu wykonane w technologii MiniLED. Apple miałoby wybrać ten rodzaj paneli ze względu na dokładność podświetlenia, lepszą czerń oraz nasycenie kolorów. Nie jest to technologia tak dokładna jak OLED-y, ale to najtańsza z całej trójki (do której włącza się też MicroLED) opcja, dzięki czemu cena iPadów może nie wzrosnąć lub tylko nieznacznie.

Stare iPhone’y wkrótce stracą dostęp do komunikatora WhatsApp

Gdy tylko pojawią się oficjalne zapowiedzi i zaproszenia na marcową konferencję Apple, to z pewnością będziecie mogli o tym przeczytać na Antyweb. Do tego czasu wciąż poruszamy się w sferze plotek i pogłosek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu