Apple

Więcej abonamentów Apple. Na jakie usługi firma będzie będzie nas chciała naciągnąć?

Kamil Świtalski
Więcej abonamentów Apple. Na jakie usługi firma będzie będzie nas chciała naciągnąć?
2

Zdaniem analityków Apple wkrótce przedstawi nam kolejne abonamenty. Jakie płatne usługi ich zdaniem firma przygotowuje dla użytkowników?

O tym że niebawem to usługi, a nie produkty, będą żyłą złota dla Apple mówi się od jakiegoś czasu. Ich portfolio z każdym rokiem się powiększa, a jeżeli wierzyć analitykom — wkrótce możemy się doczekać pakietu zupełnie nowych usług. Dotychczasowe sobie trwają, powoli się rozwijają (choć nie bez turbulencji — wielu partnerów okazało się zawiedzionych Apple News+), a mimowolnie kuszą. Nie ma co ukrywać: subskrypcja Apple One to strzał w dziesiątkę. Od kiedy Apple One jest dostępne w Polsce — właściwie w ogóle nie korzystam z usług konkurencji. I jeżeli miałbym wybrać jeden abonament który płacę — to byłby to właśnie ten (gry, muzyka, chmura, niewiele — ale jednak — treści VOD). Za stosunkowo niewielką kwotę, bo to raptem 24,99 zł miesięcznie, otrzymuję pakiet którego próżno szukać gdziekolwiek indziej. I szczerze mówiąc — jeżeli z niewielkim podniesieniem ceny Apple zaoferuje mi więcej usług w abonamencie, chętnie w to wejdę.

Według analityków Apple przygotowuje kolejne pakiety subskrypcji. Jakich abonamentów możemy spodziewać się w najbliższych latach?

Analitycy z firmy Loup Ventures twierdzą, że wkrótce Apple znacznie poszerzy swoją ofertę usług "Plus". Bo tak wyglądają dotychczasowe subskrypcje: mamy Apple TV+, (w Polsce nie mamy, ale w ofercie Apple są także) Apple News+ czy Apple Fitness+. I jeżeli wierzyć ich analizom, wkrótce mielibyśmy doczekać się także Podcastów Plus, Giełdy Plus, Mail Plus, Map Plus oraz... Zdrowia Plus. Czego można byłoby się po nich spodziewać? Audycji na wyłączność, usług finansowych, zaawansowanych opcji związanych z pocztą e-mail i innych bonusów, których próżno szukać w dostępnych w obrębie ekosystemu za darmo aplikacjach. W 100% pokrywa się to z informacjami, które docierały do nas już wcześniej. Pytanie pojawia się tylko w kontekście tego, czy treści które zaoferuje klientom Apple będą na tyle atrakcyjne, że ci będą chcieli za nie płacić?

Bo szczerze mówiąc — jakkolwiek nie doceniałbym treści dostępnych w Apple TV+, to jest ich na tyle niewiele, że zakup miesiąca abonamentu rocznie w zupełności by mi wystarczył, by nadrobić wszystko co nowego pojawiło się tam w ostatnim czasie. I gdyby nie to, że usługa dostępna jest w Apple One, tak bym właśnie robił — stały dostęp jest mi kompletnie zbędny. Apple Arcade to trochę inna bajka — to abonament który opłacam od samego początku. No i rozumiem, że dostęp do nagrywanych na wyłączność podcastów może być kuszący (co pokazują zresztą patreony i patronite'y ich twórców, którzy często wspierającym oferują dodatkowe treści), ale abonament za więcej funkcji w aplikacji mailowej? Apple musiałoby stanąć na rzęsach, by przebić taki Airmail, bo obecnie obie te aplikacje dzieli przepaść. No cóż - poczekamy, zobaczymy. Jestem bardzo ciekawy efektów i tego, jakie jeszcze Plusy zobaczymy.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu