48

Apple One – wszystkie usługi Apple w opłacalnym pakiecie [polskie ceny]

apple one
Apple zaprezentowało kolejne usługi a wraz z nimi - pakiet, który pozwoli użytkownikom posiadającym kilka z nich znacznie oszczędzić.

Wraz z ogłoszeniem nowego smart zegarka, Apple zaprezentowało także nową usługę – Apple Fitness+. Dzięki niej znacznie rozbudowało się i tak już bardzo szerokie portfolio usług subskrypcyjnych producenta. Logicznym było więc połączenie ich w jedną usługę, tańszą niż wszystkie elementy składowe. Tak właśnie powstało Apple One.

Apple One – każdy wybierze pakiet dla siebie

Apple One łączy w sobie wszystkie usługi, jakie obecnie świadczy Apple. Zaczynając od chmury iCloud, będącej centralną częścią pakietu, w której przechowywane są wszystkie informacje. Oprócz niej w usłudze znajduje się: Apple News, Apple Arcade, Apple Music, Apple TV i (oczywiście) Apple Fitness+.

apple one

Apple dosyć rozsądnie podzieliło pakiet na trzy segmenty cenowe. Individual to pojedyncze konto w Apple Music, Arcade, TV i w chmurze (50 GB) za 14,95$ miesięcznie. Family to dokładnie ten sam pakiet, ale rozszerzony o większą liczbę kont (do 6) i większą pojemność chmury (200 GB) – kosztuje 19,95$ miesięcznie. Dla najbardziej wymagających użytkowników jest pakiet Premier, który dorzuca do tego Apple News i Fitness+ oraz 2 terabajty pojemności w iCloud – wyceniono go na 29,95$ miesięcznie.

Póki co w Polsce dostępne są tylko dwa podstawowe pakiety, nazwane Dla Ciebie i Dla Rodziny. Pierwszy z nich kosztuje 24,99 zł a drugi – 39,99 zł. Zapewne po wejściu Fitness+ do Polski pojawi się u nas także trzeci pakiet.

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie jest to świetny ruch, który z pewnością opłaci się zarówno użytkownikom, jak i samemu Apple. Apple pozwala skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego za darmo.

Skorzystacie z Apple One?