Apple

Pierwsze informacje o AirPods Pro 2. Będą dwa rozmiary

Krzysztof Rojek
4

Od premiery AirPods Pro minęło już trochę czasu, więc nic dziwnego, że firma pracuje nad następcą. Co zmieni się w Airpods Pro 2?

Z racji na to, że Apple nie zalewa rynku masą produktów, każda premiera firmy przyciąga sporą uwagę. Sprawdza się to szczególnie, jeżeli mówimy o sprzętach audio, ponieważ dzięki zaledwie 3 modelom słuchawek Apple zgarnęło większość rynku słuchawek bezprzewodowych. Dlatego nei dziwi fakt, że dużo osób czeka, jak Apple usprawni wypuszczone przed ponad rokiem AirPods Pro. W tamtym momencie słuchawki te miały wszystko, co potrzebne, by podbić rynek - ANC, przyzwoity czas pracy na jednym ładowaniu, wbudowaną obsługę Siri, ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi i symulację dźwięku przestrzennego. Jak się okazuje, firma pracuje już nad następcami dla oryginalnych AirPodsów Pro. Co w nich zobaczymy.

AirPods Pro 2 - pierwsze informacje

Przede wszystkim - według przecieków mamy pożegnać się z charakterystyczną konstrukcją, która zdefiniowała to, jak wygląda wiele współczesnych słuchawek bezprzewodowych. Nowa forma ma być bardziej zwarta, co od razu przywodzi na myśl Galaxy Buds Live. Oprócz tego, Apple pracuje nad nowym modułem SiP (System-in-Package).  Zdjęcia tego, co znajdzie się w AirPods Pro 2 wyciekły niedawno do sieci.

Na powyższym zdjęciu wyraźnie widać, że opracowywane są dwa rozmiary dla wspomnianego modułu, co może sugerować, że AirPods Pro 2 pojawi się w dwóch wariantach - mniejszym i większym. Ma to spory sens, ponieważ jednym z głównych mankamentów Buds Live był właśnie niedopasowany do ucha rozmiar. Oprócz tego jednak dużo rzeczy pozostaje bez zmian względem oryginalnych AirPods Pro. Mamy dostać więc ten sam co wcześniej chip H1 ze wszystkimi jego funkcjami - niską latencją, obsługą Siri czy Bluetooth 5.0. Nie znamy niestety ceny, jaką Apple zażyczy sobie za nowe słuchawki, ale można podejrzewać, że nie będzie ona niska. Oryginalne AirPods Pro kosztowały w dniu premiery 1245 zł, a niedawno wypuszczone AirPods Max - 2899 zł. Czy nowe urządzenie będzie warte swojej ceny? O tym przekonanym się w pierwszym kwartale 2021 roku - wtedy bowiem Apple ma pokazać światu AirPods 2 Pro.

Czekacie na nowe słuchawki od Apple?

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu