Apple

Apple się kończy. Tak bardzo, że jest warte więcej niż kiedykolwiek wcześniej

Kamil Świtalski
Apple się kończy. Tak bardzo, że jest warte więcej niż kiedykolwiek wcześniej
47

Wielokrotnie słyszymy, że Apple się kończy. Że tym razem się nie uda. Nie ma szans. Tymczasem firma jest warta więcej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Regularnie po zapowiedziach / premierach / wpadkach Apple pojawiają się komentarze, że Tim Cook nie bardzo radzi sobie w roli kapitana tego statku. Księgowy, jak z pogardą wielu wypowiada się o nim, najwyraźniej wie co robi. On i jego pracownicy wznieśli Apple na wyżyny. Można dyskutować z tym, czy idzie za tym również jakość, ale trudno dyskutować z wartością samej firmy. Nie jestem giełdowym specjalistą, nie obserwuję cen akcji — zdecydowanie bardziej interesują mnie ich produkty. Ale według Makaela Markandera z MacWorld wartość akcje Apple wzrosła o 150% od ostatniej wiosny. Jak widać: pandemia im niestraszna.

Rekordowa cena za akcje Apple. Elektroniczny gigant nie boi się pandemii i komentarzy hejterów

Niewiele jest firm wzbudzających równie skrajne emocje co Apple — prawdopodobnie wszyscy się z tym zgodzicie. Najwyraźniej wszystko co się dzieje na świecie nie powstrzymało Apple przed biciem rekordów — a ich akcje we wtorek na amerykańskiej giełdzie Nasdaq sprzedawane były za rekordową sumę 138,78 dolarów. To najwyższa wartość jaką odnotowały od 44 lat — czyli w całej historii firmy. Jeżeli mowa o wartościach, to przy takiej kwocie kapitalizacja Apple wynosi: 2,234 miliarda dolarów. To więcej niż Microsoft (1,709 biliona dolarów), Amazon (1,709 biliona dolarów) czy Google (1,184 biliona dolarów).

Czy kogoś powinno to dziwić? No cóż — po ostatnim raporcie finansowym w którym Apple odnotowało rekordowe wyniki finansowe giełda zareagowała nieco inaczej, niż wszyscy się spodziewali: spadkami. Ale patrząc na nadchodzące niebawem produkty — prawdopodobnie będzie tylko lepiej. Sam już wypatruję nowych Macbooków Pro na autorskich czipach Apple które zaoferują nie dwa, a  cztery porty. Podobno pierwsze zapowiedzi (premiery?) nowych produktów Apple jeszcze w styczniu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu