Google

Zupełnie nowy klient Dysk Google na Windows i macOS

Konrad Kozłowski
Zupełnie nowy klient Dysk Google na Windows i macOS
55

Nieoficjalne zapowiedzi stały się faktem. Już 28 czerwca Google zaprezentuje i udostępni zupełnie nową aplikację dla Windows i macOS obsługującą Dysk Google, ale nie tylko. Zintegrowany zostanie także uploader Zdjęć Google.

Pierwsze informacje na temat planów Google pojawiły się w marcu tego roku. Towarzyszyły im narzekania części użytkowników - większość z nich miała pretensje do Google o stabilność i niezawodność aplikacji na macOS, ale malkontentów z Windowsem również nie brakowało.

Problematyczny Dysk Google

Wśród nich od kilku dni jestem ja - Dysk Google zaprzestał automatycznego synchronizowania danych w czasie rzeczywistym i niezbędne jest restartowanie aplikacji.

Pozostało więc zaledwie 14 dni - 2 tygodnie - do premiery zupełnie nowego klienta. Jego interfejs widzicie na grafice (źródło: Android Police). Oprócz zmiany wizualnej pojawi się także nowa nazwa: Backup and Sync. Jestem ciekaw jak zostanie ona przetłumaczona na język polski. Kopie zapasowe i synchronizacja?

Backup and Sync - nowy Dysk Google

Nie mniej, mam nadzieję, że aplikacja będzie dopracowana i unikniemy z nią problemów od samego początku. Integracja ze Zdjęciami Google (tylko wysyłanie) jest mile widziana, ale z większym zadowoleniem przyjąłbym możliwość pobierania wszystkich fotek z chmury na dysk na zasadzie automatycznej synchronizacji.

A co powiecie na system migawek (dynamiczne synchronizowanie), czyli dostęp do plików na żądanie, jak to będzie działało w OneDrive w Windows 10google-?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu