Google

Google Pixel Launcher nieoficjalnie dla każdego smartfona z Androidem

Konrad Kozłowski
Google Pixel Launcher nieoficjalnie dla każdego smartfona z Androidem
21

Pixel Launcher, który zastąpił Google Now Launcher, wciąż pozostaje oficjalnie niedostępny dla innych urządzeń niż smartfony Google Pixel. Choć plik APK jest w naszym zasięgu, to jednak nie wszystkie funkcje po instalacji działają jak powinny. Niektórzy postanowili coś z tym zrobić.

Tak powstał Google Pixel Launcher w wersjii "rootless", czyli niewymagającej wykonywania roota na urządzeniu w celu instalacji pełnej wersji launchera. Z czego nie skorzystamy wgrywając Pixel Launcher przy użyciu udostępnionego wcześniej pliku przez APK Mirror? Przede wszystkim na lewo od ekranu głównego nie znajdziemy panelu Google Now. Dodatkowo niewspierane są takie detale jak animacja rozwijanego paska wyszukiwarki po tapnięciu.

Zmienia się to za sprawą Pixel Launchera od niejakiego AmirZ'a, który udostępnił plik instalacyjny w pełni funkcjonalnego launchera od Google. W tym przypadku nie występują żadne problemy z dostępem do Google Now po wykonaniu gestu swwipe i przesunięciu ekranu w prawo - to własnie tam będą czekać zebrane dla nas informacje. Analogicznie sprawa prezentuje się w kwestii paska wyszukiwania - animacja! - oraz informacji na temat pogody.

Przypominam, że pobieranie, instalacja i korzystanie z aplikacji z nieoficjalnych źródeł to działanie na własną rękę - jeżeli wystąpią jakiekolwiek problemy z urządzeniem, to pretensje będziecie mogli zaadresować tylko do siebie. Niemniej, to naprawdę bardzo kusząca propozycja - więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu