Militaria

Żołnierz RP - teraz możesz sprawdzić, ile zarabiają polscy żołnierze

Grzegorz Ułan
Żołnierz RP - teraz możesz sprawdzić, ile zarabiają polscy żołnierze
7

Od kilku lat większość naszej aktywności w sieci dokonuje się już w naszych smartfonach, trudno się więc dziwić multum aplikacji mobilnych, które pojawiają się niemal w każdym obszarze. Swojej aplikacji mobilnej doczekali się też nasi żołnierze w postaci nowej pozycji na smarftonach z Androidem i iOS - Żołnierz RP.

Aplikację Żołnierz RP stworzyli eksperci z Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni przy współpracy z Centrum Operacyjnym MON. To nic innego jak takie swoiste kompendium wiedzy dla naszych żołnierzy.

Znajdą tu oni bieżące informacje na temat służby, przysługujących świadczeń i dodatków, a także odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane ze służbą w Wojsku Polskim - mogą również sami zadawać pytania - tu wymagane jest uwierzytelnienie.

Aplikacja jest nowym produktem, który zwiększa możliwość dotarcia ze spójną informacją do wszystkich żołnierzy Wojska Polskiego. Żołnierz każdego korpusu ma dostęp do komunikatów, śledzenia aktualności związanych z SZ RP oraz możliwości skorzystania z formularza do zadawania pytań. Zasadniczym celem jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców, w związku z tym większość publikowanych zawartości jest dostępna dla wszystkich bez ograniczeń. Zalogowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych funkcji.

Wszyscy żołnierze odbywający już aktualnie służbę wojskową, automatycznie mają już założone konto w aplikacji, więc wystarczy skorzystać z przypisanych danych do logowania, by móc korzystać z wszystkich dostępnych funkcji.


Z kolei, jeśli sami zastanawiacie się nad wstąpieniem do armii sami możecie sprawdzić, w pierwszej kolejności jakie między innymi musicie spełnić kryteria, na przykład dotyczące wymaganej sprawności fizycznej, ale także na jakie uposażenie możecie liczyć w zależności od lat służby czy zdobytego stopnia wojskowego. No, a później skorzystać z innej aplikacji, która pojawiła się w jeszcze w 2021 roku - Zostań Żołnierzem.

Aplikacja mobilna Żołnierz RP jest do pobrania ze sklepów Google Play i App Store.

Źródło: Wojsko Polskie.
Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news