Mobile

Zobacz reklamę nagraną w całości przy użyciu Nokia 808 PureView

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Zobacz reklamę nagraną w całości przy użyciu Nokia 808 PureView
27

Podejrzewam, że przynajmniej część z Was słyszała już o stworzonej przez Nokię technologi PureView, która pozwala wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 41 megapikseli za pomocą telefonu komórkowego. Początkowo słysząc o tej rozdzielczości, myśleliśmy: co za marketingowa bzdura. Okazało się jednak, że t...

Podejrzewam, że przynajmniej część z Was słyszała już o stworzonej przez Nokię technologi PureView, która pozwala wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 41 megapikseli za pomocą telefonu komórkowego. Początkowo słysząc o tej rozdzielczości, myśleliśmy: co za marketingowa bzdura. Okazało się jednak, że to nie bzdura. Nokia stworzyła rozwiązanie, które faktycznie wprowadza pewną małą, ale istotną rewolucję w dziedzinie fotografii mobilnej.

Poniżej zobaczyć możecie reklamę Nokii 808 PureView. Wszystkie zdjęcia oraz nagrania wideo wykorzystane w reklamie, zostały zrobione przy użyciu wspomnianego smartphone'a. Nie można posądzić Nokii o podrasowanie materiału, bowiem jeśli przyjrzycie się uważniej, zauważycie że kolorystyka i ekspozycja materiałów jest charakterystyczne dla segmentu mobilnego.


http://youtu.be/x4bN0ZXR2rs

Pomimo to, całość robi wrażenie. Nokia po raz kolejny pokazuje, że jest mistrzem fotografii mobilnej. Ani Apple, ani Samsung nie są w stanie zagrozić Nokii... Przepraszam, jednak są w stanie zagrozić. Dlaczego? Bo nikt świadomie nie kupi smartphone'a z umierającym systemem mobilnym, tylko dla PureView. Podkreślam - świadomie. Bo nieświadomie lub z nadmiaru pieniędzy, kilku nabywców na pewno się znajdzie.

PureView jest świetną technologią. Duża matryca w połączeniu z jasnym obiektywem oraz wysoką rozdzielczością i właściwym oprogramowaniem, daje możliwości takie jak zoom cyfrowy działający optyczny lub możliwość wykonywania zdjęć nawet w kiepskim oświetleniu. Ale to nie wystarczy bez odpowiedniego smartphone'a.

Start PureView w urządzeniu z Symbianem jest błędem. Należało wprowadzić tę technologię na rynek za pośrednictwem serii Lumia. Pozwoliłoby to wyróżnić się Nokii na tle innych producentów urządzeń z Windows Phone 7. Tymczasem firma notuje gigantyczne straty, a europejscy operatorzy (poza Orange) są sceptyczni w kwestii sprzedaży produktów Nokii z WP7.

Nie twierdzę, że PureView całkowicie odmieniłoby tę sytuację. Uważam jednak, że posiadając taką technologię, nie wprowadza się jej na rynek w produkcie, którego dni są policzone. Z kolei wprowadzając na rynek nowy produkt (seria Lumia) należy otoczyć wszystkimi atutami jakie posiada producent. Takim atutem mogłoby być PureView.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ReklamawideoPureView