Ciekawe strony

zeZebra twierdzi, że wielkość nie ma znaczenia - Prywatna sieć P2P

Grzegorz Ułan
zeZebra twierdzi, że wielkość nie ma znaczenia - Prywatna sieć P2P
2

Natrafiłem dziś na ciekawy serwis zeZebra, oferujący przesyłanie plików z pominięciem zewnętrznych serwerów. Ogranicza nas tylko szybkość naszego transferu. Możemy wysyłać dowolnej wielkości i rodzaju pliki. Jedyny warunek to zainstalowanie dedykowanej aplikacji, dostępnej dla użytkowników Windowsa...

Natrafiłem dziś na ciekawy serwis zeZebra, oferujący przesyłanie plików z pominięciem zewnętrznych serwerów. Ogranicza nas tylko szybkość naszego transferu. Możemy wysyłać dowolnej wielkości i rodzaju pliki. Jedyny warunek to zainstalowanie dedykowanej aplikacji, dostępnej dla użytkowników Windowsa i Mac OSX.

Program nie wymaga zakładania kont. Wystarczy podać swój email, nazwę konta oraz zdjęcie, by móc zacząć korzystać z przesyłania plików.

Po wskazaniu pliku do przesłania, uruchamia się nam okno wyboru poczty, z której korzysta nasz znajomy.

W przypadku korzystania z Gmaila otwiera nam się okno nowej wiadomości z wygenerowanym już linkiem do pliku.

Teraz tylko pozostaje czekać, aż odbiorca zaakceptuje wysłany plik i zacznie się przesyłanie.

W oknie postępu mamy wyszczególnioną prędkość przesyłu oraz możliwość przekazania jej dalej lub przerwania wysyłania. W dowolnym momencie możemy je wznowić.

Program świetnie nadaje się do przesyłu naprawdę dużych plików, których nie wyślemy pocztą. Brakuje na nie również miejsca na naszych wirtualnych dyskach. Sporadycznie zdarza mi się wysyłać takie pliki, ale jak już musiałem zawsze ciężko mi było, tak na szybko, znalezienie możliwości ich przesyłania. zeZebra będzie jak znalazł w takich przypadkach:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

p2p