Ciekawe strony

SportConnect.pl ma połączyć trenerów oraz specjalistów ze sportowcami i prawdopodobnie mu się to uda!

Tomasz Popielarczyk
SportConnect.pl ma połączyć trenerów oraz specjalistów ze sportowcami i prawdopodobnie mu się to uda!
5

Sport w internecie brzmi równie abstrakcyjnie, jak odchudzanie słodyczami. A mimo to grono wortali, portali i różnego rodzaju usług sieciowych regularnie się poszerza o nowe pozycje. Na naszym rodzimym poletku wystartował również kolejny serwis, który jednak nie jest typowym zbiorem porad i wskazówe...

Sport w internecie brzmi równie abstrakcyjnie, jak odchudzanie słodyczami. A mimo to grono wortali, portali i różnego rodzaju usług sieciowych regularnie się poszerza o nowe pozycje. Na naszym rodzimym poletku wystartował również kolejny serwis, który jednak nie jest typowym zbiorem porad i wskazówek dla sportowców-amatorów. Tym razem idea jest nieco bardziej ambitna. Co SportConnect.pl ma do zaoferowania tuż po uruchomieniu? I co z perspektywami na przyszłość?

Targetem serwisu są ludzie zajmujący się sportem zawodowo, a więc wszelkiego rodzaju profesjonaliści. Widać to już na pierwszy rzut oka, gdy przyjrzymy się belce nawigacyjnej. Nie jest to jednak jedynie kompendium wiedzy dedykowane tego typu użytkownikom sieci. Za nazwą SportConnect kryje się nieco więcej.

Założycielami serwisu są Jolanta Rusin-Krzepota oraz Sebastian Krzepota, trenerzy polskich olimpijczyków. Z pewnością nie można im zatem odmówić znajomości branży oraz wiedzy na tematy, które poruszać ma SportConnect.pl. Sami opisują swój serwis jak złożony z dwóch części.

Pierwsza to wspomniane kompendium wiedzy na tematy sportowe i okołosportowe. Internauci mają znaleźć tutaj wszystko co dotyczy profesjonalnego treningu, motywacji, a także przygotowywania się do różnego rodzaju zawodów. Informacje publikowane na SportConnect.pl, jak obiecują twórcy, mają stać na najwyższym poziomie merytorycznym, co serwis zawdzięcza wykwalifikowanym specjalistom oraz innym portalom, którzy z nim współpracują. Jak to wygląda w praktyce? Na razie trudno stwierdzić, bo artykułów jest kilka na krzyż. Z pewnością jeszcze trochę czasu minie zanim dział biblioteka urośnie do przyzwoitych rozmiarów. Niemniej zamiary twórców są bardzo ambitne i jeśli ich realizacja się powiedzie, może to zaowocować powstaniem jednego z niewielu miejsc w sieci z dużymi pokładami specjalistycznej wiedzy na ten temat.

Drugą część serwisu stanowi moduł umożliwiający wzajemne interakcje pomiędzy użytkownikami. Ma to na celu umożliwienie internautom znalezienie specjalistów od treningu oraz obiektów z bazą sportową. Mało tego - całość została skonstruowana tak, żeby sami trenerzy mogli ze sobą dyskutować, wymieniać się doświadczeniami i podnosić poziom wiedzy. Zarówno specjaliści, jak i właściciele obiektów sportowych mogą rozbudowywać swoje profile o wiele informacji, które ułatwią innym użytkownikom wybór miejsca do zorganizowania obozu, szkolenia czy sesji treningowej. Dla tych pierwszych będzie to natomiast świetny sposób na promocję i zwiększenie liczby klientów.

Jak to wszystko wygląda w praktyce? Layout serwisu prezentuje się dość przyjemnie, choć nie jest to mistrzostwo świata. Głównym elementem nawigacji jest horyzontalna belka, na której umieszczono linki do poszczególnych działów. Są one bardzo różnorodne - począwszy od aktualności i biblioteki, poprzez sekcję ze szkoleniami dla specjalistów i ogłoszenia, a na ubezpieczeniach oraz sekcji z modą sportową skończywszy. Treść działów jest wyświetlana w formie estetycznych zakładek. Tuż poniżej umieszczono natomiast animowany box z przesuwającymi się bannerami partnerów projektu.

Póki co SportConnect.pl cierpi na choroby wieku dziecięcego - treści jest jak na lekarstwo (co w sumie nie dziwi, zważywszy na to, że projekt wystartował 27 lutego, czyli wczoraj). Podobnie wygląda kwestia użytkowników. Niewątpliwie jednak przy odpowiednio intensywnej promocji ulegnie to z czasem zmianie. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że te śmiałe plany i cele będą przyświecały twórcom przez cały czas i nie obniżą lotów, by przypodobać się bardziej mainstreamowemu czytelnikowi.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskasport