Ciekawe strony

Organizacja firmowego eventu w kilka minut? Twórcy shortevent.pl twierdzą, że to możliwe

Tomasz Popielarczyk
Organizacja firmowego eventu w kilka minut? Twórcy shortevent.pl twierdzą, że to możliwe
5

Na ogół organizacja spotkań firmowych i różnego rodzaju imprez, prezentacji, konferencji to godziny spędzone na poszukiwaniu odpowiedniego miejsca, transportu, cateringu i wielu, wielu innych rzeczy. W tym celu organizator musi przebić się przez dziesiątki serwisów agregujących oferty, co wcale nie...

Na ogół organizacja spotkań firmowych i różnego rodzaju imprez, prezentacji, konferencji to godziny spędzone na poszukiwaniu odpowiedniego miejsca, transportu, cateringu i wielu, wielu innych rzeczy. W tym celu organizator musi przebić się przez dziesiątki serwisów agregujących oferty, co wcale nie jest przyjemne, ani tym bardziej łatwe. Shortevent.pl ma być rewolucja na tym polu. Twórcy zapewniają, że dzięki ich serwisowi całość ma zająć kilka minut. Sprawdźmy.

Serwis wystartował w ubiegłym miesiącu i ma stanowić znaczne ułatwienie dla organizatorów różnego rodzaju eventów. Na czym ma to polegać? Przede wszystkim shortevent.pl ma skupiać w jednym miejscu ogromną bazę hoteli, różnego rodzaju aktywności i obiektów, w których można organizować konferencje oraz różnego rodzaju prezentacje.

Strona główna serwisu prezentuje się bardzo estetycznie i stylowo. Nie przeładowano jej zbędnymi grafikami, ani treścią, którą w znacznej mierze ukryto na poszczególnych podstronach. Ogółem pierwsze wrażenie wypada zatem bardzo pozytywnie. Na samym dole znajdziemy skromne FAQ, gdzie poruszone zostały kwestie mogące budzić wątpliwości podczas organizacji spotkania.

Sercem shortevent.pl jest jednak kreator, który znajdziemy pod przyciskiem "stwórz swój event" i tutaj dopiero widać zamysł twórców, który mi osobiście bardzo zaimponował. Kreator jest bardzo przyjemny w użyciu. Co i rusz oko cieszą zgrabne animacje. Poszczególne elementy zostały intuicyjnie rozplanowane. Także trudno, żeby ktokolwiek miał trudności z obsługą narzędzia.

Na sam początek wybieramy liczbę uczestników naszego eventu oraz liczbę osób, dla których organizujemy nocleg. Następnie wskazujemy termin i przechodzimy do wyboru miejsca. W zależności od wybranego województwa otrzymamy do wyboru kilka(naście) hoteli. Po zdecydowaniu się na któryś z nich system od razu wskaże szacowany koszt, który będzie się dynamicznie zmieniał w zależności od tego jakie atrakcje i dodatkowe aktywności wybierzemy dla uczestników imprezy. A jeśli o to chodzi to wybór jest bardzo szeroki (po części zależny od miejsca, w którym wybraliśmy organizację eventu). Uczestnicy mogą wziąć udział w wieczorze kasyno, wspinaczce, zawodach łuczniczych, zorbingu, a także być świadkami szeregu pokazów tańca i im podobnych. Nie inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o dodatkowe materiały. Dy dyspozycji oddano nam możliwość wynajęcia fotografa, przygotowania koszulek promocyjnych, pendrive'ów, pucharów i wielu innych gadżetów, a także ubezpieczenia całej imprezy. Dla tych najbardziej przezornych shortevent.pl udostępnia swoich pracowników, którzy czuwają na miejscu nad poprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia.

Przygotowanie całego planu eventu trwa zatem dosłownie kilka minut. To zaskakujące, że twórcom udało się w jednym miejscu skondensować tak wiele elementów i ubrać je w bardzo przystępną formę. Nie ma jednak róży bez kolców. O ile organizacja imprezy w województwie mazowieckim wiąże się z ogromem możliwości i dostępem do wielu dodatkowych atrakcji, o tyle w przypadku innych regionów Polski nie wygląda to już tak kolorowo. Mamy tam do dyspozycji znacznie mniej hoteli (dla przykładu na podlasiu aż... jeden). Oferta mogłaby być też nieco bardziej zróżnicowana, bo obecnie dało się zauważyć jedynie miejsca o wysokim standardzie, na które wiele firm nie będzie stać.

Jeśli tylko shortevent.pl zadba o rozbudowę i odpowiednie zróżnicowanie swojej bazy miejsc, która w przypadku takich serwisów stanowi główny wyznacznik jakości, może rzeczywiście stać się jednym z najlepszych (o ile nie najlepszym) miejscem w sieci służącym do organizacji tego typu przedsięwzięć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupkonferencjaeventy