Płatności i bankowość

A za hot doga w Żabce zapłacicie aplikacją. Sieć sklepów wprowadza płatności Żappka Pay

Piotr Kurek
A za hot doga w Żabce zapłacicie aplikacją. Sieć sklepów wprowadza płatności Żappka Pay
5

Już w połowie czerwca klienci sieci sklepów Żabka będą mogli skorzystać z nowej metody płatności. We wszystkich ponad 6100 placówkach za zakupy zapłacicie aplikacją mobilną Żappka. Wszystko dzięki Żappka Pay

Nie ma niczego zaskakującego w tym, że popularne sklepy starają się zachęcić klientów do korzystania ze swoich aplikacji mobilnych. Oprócz zniżek, kuponów, czy aktualnej oferty, niektórzy decydują się na umożliwienie realizowania płatności, bez konieczności sięgania do portfela — czy to po gotówkę, czy po kartę. Wystarczy podpięta pod aplikację mobilną karta, by szybko zapłacić za zakupy. Z takiego rozwiązania korzysta np. Lidl — dzięki usłudze Lidl Pay. Teraz za zakupy, także z pomocą aplikacji, zapłacicie w sklepach sieci Żabka. Sieć popularnych sklepów uruchamia usługę Żappka Pay.

Zobacz też: Wpłacaj na kartę, czyli nowa usługa w Żabce, dzięki której wpłacicie gotówkę na swoje konto

Żappka Pay, czyli nowy sposób płatności za zakupy w sklepach Żabka testowany był przez ostatnie tygodnie w 5 sklepach sieci — 3 z nich były w Poznaniu, 2 w Warszawie. W pierwszych dniach z nowej funkcjonalności aplikacji Żappka korzystali pracownicy sieci, jak i zaproszeni użytkownicy.

W ramach naszej strategii od kilku lat bardzo mocno inwestujemy w transformację cyfrową, która jest jedną z podstaw rozwoju sieci Żabka. Wszystkie wprowadzane przez nas usługi bazujące na nowoczesnych technologiach mają przede wszystkim za zadanie zwiększyć jakość i komfort zakupów dokonywanych w naszych sklepach. Tak jest też z Żappka Pay, czyli nową funkcjonalnością w aplikacji żappka. To nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie płatnicze sprawi, że zakupy w Żabce staną się jeszcze prostsze, a wizyta w sklepie zostanie skrócona do minimum

— mówi Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu ds. finansowych i rozwoju Żabka Polska.

Żabka z nowym sposobem płatności za zakupy. Żappka Pay wykorzystuje aplikację mobilną do płacenia w popularnej sieci sklepów

Jak zacząć korzystać z Żappka Pay?

  • W aplikacji Żappka należy podpiąć kartę płatniczą i zabezpieczyć ją kodem PIN, skanem twarzy lub odciskiem palca.
  • Podłączenie karty i płacenie za pośrednictwem aplikacji jest całkowicie bezpieczne, a cały proces jest obsługiwany przez firmę First Data.
  • Podczas zakupów wystarczy pokazać kod z aplikacji i potwierdzić płatność jedną z wybranych form autoryzacji
  • Dzięki Żappka Pay jednym skanowaniem aplikacji będzie można płacić za zakupy, zbierać punkty lojalnościowe oraz korzystać z promocji przygotowanych dla użytkowników Żappki.

Przedstawiciele sieci zapewniają, że nowy sposób płatności ma być szybszy niż tradycyjne płacenie gotówką, czy płatność kartą. Jak będzie w rzeczywistości — przekonacie się za kilkanaście dni.

Aktualizacja 10.07. Żappka Pay trafia do kolejnych użytkowników

W ostatnich tygodniach w aplikacji Żappka u większej liczby użytkowników pojawia się możliwość aktywowania Żappka Pay. Przyznam szczerze, że osobiście nie jestem przekonany do tego typu płatności. Z Lidl Pay skorzystałem tylko raz — w celu chęci sprawdzenia, czy jest rzeczywiście szybciej, niż np. płatność z Apple Pay, czy tradycyjną kartą. I niestety nie było. Nie sądzę też, by Żappka Pay była szybsza, na co liczą przedstawiciele sieci sklepów. U mnie wciąż nie ma możliwości podpięcia karty do konta, także nie mam jeszcze możliwości przekonania się, czy tak jest. Podejrzewam jednak, że szybciej będzie wybierając tradycyjne środki płatności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu