Płatności i bankowość

Revolut z pierwszym milionem klientów w Polsce! Do czego najczęściej wykorzystujemy tę aplikację?

Grzegorz Ułan
24

Revolut jeszcze rok temu miał w Polsce 340 tysięcy użytkowników, wystarczyło 12 miesięcy aby liczba ta urosła aż do miliona. To dowód na to, że to świetne rozwiązanie na płatności mobilne.

Polacy należą do jednych z najszybciej akceptujących i przyswajających sobie nowinki w płatnościach narodowości na świecie. Szybko pokochaliśmy Blika czy później Google Pay i Apple Pay, w międzyczasie szybko zaakceptowaliśmy Revolut do płatności mobilnych.

Świadczą o tym liczby, którymi dziś podzielił się Revolut. Milion klientów w Polsce, którzy aktywnie korzystają z tej aplikacji, wydało przy jej pomocy ponad 3,5 mld zł.

Najczęściej dokonujemy przez Revolut różnego rodzaju zakupów - 22%, ale też 17% wydatków przeznaczamy na podróże czy 14% na zakupy spożywcze. Spory też udział w wydatkach mają restauracje (13%), transport (12%), rozrywka (6%), usługi (6%) czy zdrowie (4% wartości wydatków).

Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce:

Nasze funkcje bezpieczeństwa online i offline opierają się zaawansowanych technologiach, co czyni transakcje za pomocą kart Revolut jednymi z najbezpieczniejszych na rynku i chroni naszych użytkowników przed ryzykiem kradzieży, fałszerstwa lub oszustwa. Wirtualne karty ze zmiennym numerem do bezpiecznych zakupów w sieci to unikatowe rozwiązanie. Wcześniej były dostępne tylko w płatnych planach Premium i Metal. Teraz oddajemy je w ręce wszystkich polskich klientów.

Co ciekawe, z tych 3,5 miliarda złotych, w ostatnich 12 miesiącach jedynie 1 miliard wydaliśmy na zakupy online. Prawdopodobnie teraz, w dobie pandemii koronawirusa te proporcje się odmienią nieco, ale i tak zaskoczyły mnie te dane. Najczęściej online kupowaliśmy usługi -72%, produkty związane z rozrywką - 62% i w szerokim pojęciu z zakupami - 51%.

Z okazji pierwszego miliona klientów w Polsce, Revolut umozliwia teraz otrzymanie darmowej karty płatniczej z darmową dostawa, wystarczy przy rejestracji skorzystać z tego linku.

Źródło: Revolut.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu