Płatności i bankowość

Wpłacaj na kartę, czyli nowa usługa w Żabce, dzięki której wpłacicie gotówkę na swoje konto

Grzegorz Ułan
70

Mastercard i Żabka poinformowały dziś, że wspólnie wdrożyli nową usługę na polskim rynku - Wpłacaj na kartę. Usługa dostępna jest w każdym sklepie Żabka w Polsce z terminalem płatniczym Polcard (First Data).

Wpłatomatów nie jest wcale tak dużo w Polsce - 8000, wprawdzie Żabek jest nieco mniej bo 6000, ale ich rozstawienie poza centrami miast jest dużo korzystniejsze niż wpłatomatów. W mojej okolicy był jeden bankomat na zewnątrz małego centrum handlowym i wewnątrz wpłatomat, ale jakiś czas temu nie wiedzieć czemu oba zlikwidowali. Za to sklepy Żabka mam dwa w okolicy, do których mogę się udać na piechotę. Więc myślę, że usługa będzie cieszyła się sporym zainteresowaniem w takich lokalizacjach.

Anna Grabowska wiceprezes firmy Żabka Polska:

-(…) Teraz Żabka jest już nie tylko bankomatem, w którym można gotówkę wypłacić, ale dzięki naszej nowej usłudze – także wpłatomatem. Przy okazji zakupów klienci-posiadacze kart Mastercard będą mogli zawsze wygodnie dokonać wpłaty w każdym, pobliskim sklepie naszej sieci. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie spodoba się naszym klientom i będzie coraz szerzej dostępne dla właścicieli kart płatniczych.

Nieco problematyczna dla niektórych osób może być procedura pierwszej wpłaty, a mianowicie należy podać sprzedawcy swoje dane – imię, nazwisko, numer PESEL, serię i numer dokumentu tożsamości oraz datę jego ważności. Dopiero przy kolejnej wpłacie już tylko wystarczyć będzie okazanie swojego dowodu tożsamości.

Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe:

- (…) usługi takie jak Płać kartą i wypłacaj czy Wpłacaj na kartę sprawiają, że zarządzanie finansami staje się prostsze. Dzięki nim konsumenci nie muszą poświęcać czasu na szukanie bankomatu czy wpłatomatu, mogą też czuć się bezpieczniej dzięki temu, że nie noszą przy sobie dużej ilości gotówki. Bardzo się cieszę, że razem z partnerami możemy wprowadzać takie praktyczne innowacje dla konsumentów.

Jak dokładnie taka wpłata będzie wyglądać? Pomijając już tę procedurę pierwszej wpłaty, klient informuje sprzedawcę o zamiarze wpłaty gotówki, przekazuje mu ją, sprzedawca sprawdza dowód tożsamości klienta, wprowadza do systemu kasowego po przeliczeniu kwotę wpłaty, a klient zbliża lub wkłada do terminala swoją kartę debetową lub kredytową, no i potwierdza transakcję kodem PIN.

Nie ma limitu kwotowego takich wpłat, można wpłacać od 1 grosza, Żabka nie będzie też pobierała prowizji za takie wpłaty w swoich sklepach. Po każdej takiej transakcji klientom będą wydawane potwierdzenia wpłaty, a ta pojawi się na kontach klientów w czasie do 30 minut od zakończenia operacji.

Warto jeszcze nadmienić, że Wpłacaj na kartę, to kolejna „bankomatowa” usługa po Płać kartą i wypłacaj, dzięki czemu terminal płatniczymoże już zastąpić całkowicie wpłatomat/bankomat w takich lokalizacjach, gdzie ich brakuje, a są sklepy Żabka.

Źródło: Żabka/Mastercard/First Data.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu