E-commerce

Płatności BLIKIEM na AliExpress. Zapłacisz jednym kliknięciem, bez kodu BLIK

Grzegorz Ułan
Płatności BLIKIEM na AliExpress. Zapłacisz jednym kliknięciem, bez kodu BLIK
13

Płatności BLIK pojawiły się na AliExpress wraz z nawiązaniem współpracy z tą chińską platformą sprzedażową przez Przelewy24 czy PayU. Teraz bezpośrednio podczas finalizacji transakcji będziemy mogli wybrać płatności BLIK, co więcej wkrótce skorzystamy też z opcji One Click BLIK.

Płatności BLIK to teraz najpopularniejsza forma płatności w sieci w Polsce, wyprzedziła już nawet karty płatnicze. Trudno się temu dziwić, bo w przypadku BLIKA nie zostawiamy w sklepach wrażliwych danych, do realizacji płatności wystarczy przepisanie kodu BLIK z aplikacji mobilnej swojego banku.

BLIK ogłosił właśnie nawiązanie ściślejszej współpracy z AliExpress, dzięki której jeszcze szybciej i łatwiej będzie można płacić za zakupy w tym sklepie internetowym.

Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA:

Nasza strategia rozwoju zakłada, że BLIK jest dostępny jako metoda płatności dla swoich użytkowników wszędzie tam, gdzie robią zakupy – dotyczy to polskich serwisów oraz międzynarodowych sklepów internetowych. AliExpress to dla nas ważny partner, wierzymy, że użytkownicy BLIKA będą zadowoleni z możliwości płacenia nim bezpośrednio na stronie międzynarodowej platformy zakupowej AliExpress.

Płatność BLIKIEM bezpośrednio na AliExpress podczas finalizacji zamówienia to nie jedyna nowość, wkrótce pojawi się też opcja One Click BLIK, dzięki której kod BLIK będziemy przepisywać tylko podczas pierwszej płatności, a po dodaniu AliExpress do zaufanych sklepów, kolejne płatności dokonamy już tylko jednym kliknięciem, bez konieczności przepisywania kodu.

Gary Topp, Dyrektor Regionu Europy Centralnej i Wschodniej oraz Szef Międzynarodowych Partnerstw Płatniczych w AliExpress:

W ciągu ostatnich lat z zainteresowaniem obserwujemy rozwój BLIKA na polskim rynku i wierzymy, że współpraca z AliExpress pozwoli mu stać się europejskim liderem innowacyjnych płatności mobilnych.

Nawiązanie tej współpracy właśnie teraz nie jest przypadkowe, już jutro 10 czerwca rozpoczyna się letnia wyprzedaż na stronie AliExpress oraz w aplikacji mobilnej platformy. Tak więc nowa odsłona BLIKA na AliExpress powinna spodobać się rodakom, kupującym na tej platformie.

Źródło: BLIK.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu