Felietony

Zaplanuj e-maile w Gmail na później dzięki Boomerang - super sprawa

Szymon Barczak
Zaplanuj e-maile w Gmail na później dzięki Boomerang - super sprawa
14

Zdarzyło mi się kilka razy w przeszłości tak, że miałem trochę wolnego czasu i pomysł na to, w jaki sposób napisać maila czy wystosować odpowiedź, jednak musiałem się wstrzymać z czasem. Z różnych względów byłem zmuszony poczekać przed wysłaniem maila. Albo decydowałem się pisać go później, albo two...

Zdarzyło mi się kilka razy w przeszłości tak, że miałem trochę wolnego czasu i pomysł na to, w jaki sposób napisać maila czy wystosować odpowiedź, jednak musiałem się wstrzymać z czasem. Z różnych względów byłem zmuszony poczekać przed wysłaniem maila. Albo decydowałem się pisać go później, albo tworzyłem i zapisywałem jako szkic, jednak musiałem do niego wracać, żeby wysłać go ręcznie. Pomijam już fakt, że wersje robocze są domyślnie synchronizowane po IMAP tylko przez kilka dni od utworzenia, to samo wracanie do maila tylko po to, żeby kliknąć Wyślij jest po prostu uciążliwe, jest to strata czasu. Dzięki dodatkowi do Chrome o nazwie Boomerang pozbędziemy się tego problemu w Gmailu.

Boomerang daje użytkownikowi możliwość zaplanowania wysyłki danego e-maila. Po wybraniu opcji Send later wyświetla się lista z predefiniowanymi czasami wysyłki w stylu za godzinę czy jutro rano.

Oprócz tego Boomerang umożliwia także wysłanie maila niczym rzucenie bumerangiem, tzn. jeśli nie otrzymamy w wybranym okresie czasu odpowiedzi na nasz e-mail, wróci on do nas do Inboksa. Super sprawa. Kilka razy zdarzyło mi się tak, że wysłałem e-mail w jakiejś sprawie i zapomniałem o tym. Po jakimś czasie przypominało mi się, że nie dostałem odpowiedzi. Okazywało się wtedy, że na przykład dana osoba nie pracuje już w firmie czy nie zajmuje się wybranym tematem, ale nie raczyła mnie o tym poinformować :) Gdybym wcześniej korzystał z takiego dodatku, po prostu dostałbym bumerang i wiedział, że coś jest nie tak.

Korzystanie z dodatku wymaga zgody na dostęp do naszego gmaila przez Boomerang. Z drugiej strony uzyskujemy dzięki temu panel zarządzania zaplanowanymi e-mailami. Aplikacja posiada także płatne wersje. Darmowa daje nam możliwość wysłania 10 zaplanowanych wiadomości miesięcznie, płatna (od 4,99 dolara) - nieograniczoną liczbę. Boomerang świetnie integruje się z czarnym paskiem Google.

Jeśli dodatek się nie spodoba, to oprócz jego odinstalowania należy zabrać mu dostęp do konta Google. Można to zrobić w Dashboardzie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGmail