Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

iLunch - trzeba się chyba na coś zdecydować

GM
Grzegorz Marczak
17

iLunch to kolejny serwis dający internautom możliwość zamawiania posiłków online. Oprócz tego mamy też na stronie blogi, porady jak zdrowo jeść itp. Generalnie taki mały portal o jedzeniu. Projekt powstał przy wykorzystaniu działania 8.1 - nie piszę tego jednak po to aby się czepiać a tylko w celach...

iLunch to kolejny serwis dający internautom możliwość zamawiania posiłków online. Oprócz tego mamy też na stronie blogi, porady jak zdrowo jeść itp. Generalnie taki mały portal o jedzeniu. Projekt powstał przy wykorzystaniu działania 8.1 - nie piszę tego jednak po to aby się czepiać a tylko w celach informacyjnych.

Sam serwis po wejściu robi dość dobre wrażenie, jednak mija ono bardzo szybko w natłoku informacji jakie widzimy na głównej stronie. Przez chwilę zacząłem się zastanawiać czy jest to coś ala portal o jedzeniu czy też głównym celem strony jest możliwość zamawiania jedzenie online?I tutaj jest moim zdaniem główny problem z iLunch bo bardzo trudno będzie teraz zbudować i rozwinąć portal z treściami o gotowaniu i jeszcze na nich zarabiać, z drugiej strony mamy usługi online w postaci zamawiania jedzenia i myślę że warto by się zdecydować co jest kluczowym i głównym elementem biznesu a co jedynie pomocniczym. Niestety też oba kierunki są dość mocno "obsadzone" przez konkurencję.

Problemem jest też możliwość zamawiania jedzenie jedynie z miasta Wrocław - owszem jestem w stanie zrozumieć, że trzeba z czymś zacząć a później dopiero rozwijać biznes. Pytanie tylko czy gość tego portalu będzie też na tyle wyrozumiały?

Piszę o iLunch dlatego, że lubię kiedy łączy się e-usługi z wiedzą, pasją i praktycznymi informacjami z nią związanymi tworzą dzięki temu zaangażowaną społeczność. W tym jednak przypadku uważam, że jest bardzo dużo do poprawy zarówno w samej kwestii interfejsu użytkownika jak też strategii wprowadzania nowego portalu/marki do internetu. Do tego dochodzi problem wejścia na dość konkurencyjny rynek/branżę gdzie sama strona internetowa do dopiero początek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: