Mobile

Zakrzywiony smartfon od LG z giętkim ekranem OLED jeszcze w tym miesiącu?

TP
Tomasz Popielarczyk
10

Okazuje się, że prawdziwa rewolucja na rynku smartfonów jest bliżej niż się nam to wydaje. Koreański ZDNet donosi, że jeszcze w tym miesiącu na rynku ma zadebiutować pierwszy smartfon wyposażony w giętki wyświetlacz OLED. O dziwo, nie wyjdzie on ze stajni Samsunga, a... LG. Zakrzywione wyświetlac...

Okazuje się, że prawdziwa rewolucja na rynku smartfonów jest bliżej niż się nam to wydaje. Koreański ZDNet donosi, że jeszcze w tym miesiącu na rynku ma zadebiutować pierwszy smartfon wyposażony w giętki wyświetlacz OLED. O dziwo, nie wyjdzie on ze stajni Samsunga, a... LG.

Zakrzywione wyświetlacze w ofercie LG nie są nowością. Firma wprowadziła już na rynek telewizor OLED wyposażony w tego typu ekran, który od kilku tygodni jest dopiero dostępny w sprzedaży. Teraz przyszła kolej na poczynienie następnego kroku. Koreański ZDNet donosi, że jeszcze w tym miesiącu zadebiutować ma smartfon tego typu, wyposażony w giętki wyświetlacz OLED. Urządzenie będzie nosić nazwę LG Z. Szaleństwo czy rewolucja?

Niestety owa giętkość nie będzie w praktyce odczuwalna przez użytkownika, bo ekran ma zostać osadzony w solidnej metalowej konstrukcji. Uniemożliwi to zatem zmianę kształtu urządzenia oraz efektywne wykorzystanie walorów zastosowanego ekranu. Będzie też niosło za sobą inne konsekwencje. Wyobrażacie sobie taki model w kieszeni spodni? Bo ja nie bardzo.

Smartfon ma mieć zbliżone podzespoły do modelu LG G2, a więc prawdopodobnie znajdziemy tutaj Snapdragona 800 i 2 GB pamięci RAM. Nie wiadomo, jak producent poradził sobie z wbudowaniem w urządzenie akumulatora. Zakrzywiona konstrukcja nie jest bowiem naturalną formą dla tego podzespołu.

Zakrzywiony LG Z ma lepiej leżeć w dłoni i być wygodniejszy podczas prowadzenia rozmów. Wygięty ekran pozwoli zapewne ograniczyć też liczbę padających promieni słonecznych, a być może przyniesie za sobą jeszcze inne profity. Nie wiadomo, czy producent zastosuje tutaj system fizycznych przycisków znany z modelu G2 (a więc umieszczony na tyle obudowy). Nie wiemy również jak duży będzie nadchodzący gadżet.

Nieoficjalnie mówi się, że LG Z jest już w produkcji i jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje na rynku (zapewne koreańskim). Do tej pory tego typu pogłoski były raczej pozbawione jakichkolwiek konkretnych terminów i na ogół szybko o nich zapominano. Teraz zdaje się być inaczej, ale kto wie, czy LG Z nie będzie kolejny tworem medialnym, który nigdy nie powstanie?

Czy to dobry pomysł? Cóż, dotąd żaden producent nie odważył się wprowadzić urządzenia z takim ekranem. Jedyne zakrzywienia można było swego czasu zaobserwować w urządzeniach HTC, co miało pozytywnie wpływać na komfort rozmów oraz wyciąganie gadżetu z kieszeni. Z tego, co zauważyłem Tajwańczycy zrezygnowali jednak z tego rozwiązania. Jeżeli plotki się potwierdzą i LG Z rzeczywiście zadebiutuje w przeciągu najbliższych tygodni, będziemy mieli do czynienia z jedną z największych niespodzianek tego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LGSmartfonOLEDLG G2