Filmy

Wraca Robert Landgon! Zwiastun Zaginionego Symbolu bez Toma Hanksa

5

Po trzech filmach z Tomem Hanksem jako Robert Landgon, nic nie wskazuje, by na ekrany trafił także pełnometrażowy "Zaginiony symbol". NBC wypełnia tę lukę serialem realizowanym dla platformy Peacock.

Główną rolę zagra w nim Ashley Zukerman, którego widzowie mogą pamiętać z "Sukcesji", "Pacyfiku" i "Projektu Manhattan". Wcieli się on w Roberta Landgona - znawcę symboli, który będzie musiał rozwiązywać śmiertelne zagadki, by uratować porwanego mentora i udaremnić globalny spisek.

Miał być zachwyt, jest rozczarowanie. Miłość, śmierć i roboty – recenzja 2. sezonu

Zwiastun mini-serii "Zaginiony symbol" na podstawie książki Dana Browna

Zwiastun pokazuje nam, jak Landgon prowadzi zajęcia ze studentami, opowiadając o symbolach na przestrzeni wieków, zadając im pytanie o to, kiedy neutralny symbol stanie się znakiem niosącym negatywne przesłanie. Później oglądamy sceny po porwaniu mentora Langdona, gdy wraz z jego córką rozwiązują zagadki na Kapitolu szukając sekretnego przejścia.

Całość przesiąknięta jest mroczny i tajemniczym klimatem, ale... jak na razie nie potrafię tak dobrze odebrać odebrać Zukermana w roli Roberta Langdona, jak działo się to w przypadku występu Toma Hanksa. Być może to tylko przyzwyczajenie i już po pierwszym odcinku zmienię zdanie, ale na chwilę obecną nie jestem do końca przekonany. Na plus na pewno zaliczę szansę na pokazanie jeszcze więcej historii z książki na ekranie, ponieważ zamiast filmu dostaniemy mini-serię z kilkoma odcinkami.

10 ostatnich seriali Netflix, które niszczy IMDb i sugeruje omijać szerokim łukiem

Kinowe filmy z Robertem Langdonem przestały się opłacać

"Zaginiony symbol" to trzecia książka z Robertem Langdonem, która ukazała się po "Aniołach i demonach" oraz "Kodzie Da Vinci". W obydwu ekranizacjach zagrał do tej pory Tom Hanks, który wystąpił też w Inferno. Sukces "Kodu Da Vinci", który zarobił ponad 760 mln dolarów w kinach, nie został powtórzony ani pobity przez następne filmy - "Anioły i demony" zarobiły 485,9 mln dolarów, a "Inferno" tylko 220 mln dolarów, co zapewne przesądziło o braku planów na nakręcenie kolejnego pełnometrażowego filmu.

Obsada i twórcy serii "Zaginiony symbol". Kiedy premiera?

Serial od NBCUniversal jest więc jedyną szansę na uzupełnienie listy ekranizacji książek Dana Browna. Na wieści o tym, ile odcinków zostanie udostępnionych i kiedy dokładnie odbędzie się premiera musimy jeszcze zaczekać. Wiadome jest jednak, że mini-seria nie trafi do ramówki NBC, lecz będzie jednym z oryginalnych seriali platformy Peacock, co nie oznacza jednak, że serial nie trafi do Polski. Kilka produkcji debiutujących na Peacock już nad Wisłą oglądaliśmy dzięki innym, lokalnym platformom, więc w przypadku "Zaginionego symbolu" historia zapewne się powtórzy, bo premierę tak głośnej produkcji trudno byłoby zignorować.

VOD tracą miliardy przez współdzielone konta. To się kiedyś skończy

Dziś wiemy już natomiast, że za produkcję mini-serii odpowiadają CBS Studios, Imagine Television Studios oraz Universal Television. Scenariusz napisali Dan Dworkin i Jay Beatti, którzy będą też pełnić rolę producentów wykonawczych. W tym grodnie znaleźli się też Brian Grazer, Ron Howard, Samie Kim Falvey, Anna Culp, a także autor książki Dan Brown. W obsadzie, oprócz Zukermana, znaleźli się Valorie Curry, Sumalee Montano, Rick Gonzalez, Eddie Izzard and Beau Knapp.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu