Filmy

Rosjanie jako pierwsi nakręcą film w kosmosie. Tom Cruise musi być wściekły

7

Wizja Toma Cruise'a się ziści, ale to nie amerykański aktor pojawi się na pierwszym planie filmowym na stacji kosmicznej, bo to Rosjanie już tej jesieni zorganizują tam zdjęcia do filmu.

Rosjanie polecą w kosmos nagrać film

Rosyjska agencja kosmiczna podała dziś informację, że jesienią odbędzie się pierwsza taka misja w historii. Plan zakłada wysłanie aktorki wraz z reżyserem na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie nakręcone zostaną ujęcia przeznaczone do filmu fabularnego. Start misji zaplanowano na 15 października z kosmodromu Baikonur, skąd wystartuje rakieta Soyuz MS-19.

Wcześniej obydwie osoby - Yulia Peresild (lat 36) oraz reżyser Klim Shipenko (lat 37) - wezmą udział w specjalnym szkoleniu, które uwzględni też trening w przestrzeni pozbawionej grawitacji. Wszystko rozpocznie się nie później niż w czerwcu tego roku. Sam trening zostanie sfilmowany przez telewizję Channel One, która też bierze udział w produkcji filmu. Można więc spodziewać się, że wyemitowany zostanie specjalny materiał poświęcony tym aktywnościom.

Nie wiadomo, o czym dokładnie opowie film ani jaka będzie rola Peresild, ale poznaliśmy tytuł filmu, który będzie brzmieć "Challenge" i będzie dramatem, którego akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. Cele, jakie przyświecają projektowi, to propagowanie profesji kosmonautów oraz popularyzacja rosyjskich działań w kontekście eksploracji kosmosu.

Tom Cruise i NASA także planują zdjęcia do filmu w kosmosie

Warto przypomnieć, że wcześniejsze nieoficjalne informacje o planach nakręcenia wybranych zdjęć do filmu Toma Cruise'a potwierdzone zostały przez NASA, ale Amerykanie nie zdołali zrealizować swoich zapowiedzi przez Rosjanami. Nie wiemy, kiedy dokładnie wybiorą się na ISS (Międzynarodowa Stacja Kosmiczna) oraz do jakiego filmu zostaną wykorzystane zdjęcia - możemy tylko podejrzewać, że chodzi o siódmą odsłonę Mission Impossible.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu