Xiaomi

4K, Dolby Vision i Dolby Atmos. Xiaomi TV Stick 4K oficjalnie

Piotr Kurek
7

Xiaomi prezentuje najnowszą wersję przystawki multimedialnej do telewizora. Xiaomi TV Stick 4K jest tym, czym poprzedni model powinien być na premierę. Oby też tyle kosztował.

Xiaomi Mi TV Stick rozczarował Kamila. W swojej recenzji pisał m.in.:

chwilami miałem wrażenie, że wróciłem do mojego starego Philipsa z Android TV w wersji 5.0, który wymagał co kilka miesięcy resetu do ustawień fabrycznych aby jakoś działać.

A wszystko za sprawą zaledwie 1 GB pamięci RAM w urządzeniu. To zbyt mało do wygodnego korzystania z różnych aplikacji, w tym odtwarzaczy wideo, które nie są apkami VOD. To zmieni się wraz z nowym modelem, który został właśnie zaprezentowany przez Xiaomi.

Xiaomi TV Stick 4K porzuca Mi z nazwy, ale to nie oznacza, że będzie uboższy w funkcje względem swojego poprzednika. Nic z tych rzeczy. Nowa wersja przystawki multimedialnej, jak sama jej nazwa wskazuje, oferować będzie treści wideo w rozdzielczości 4K UHD wraz ze wsparciem Dolby Vision oraz dźwięku Dolby Atmos. Za dostęp do treści multimedialnych oraz aplikacji odpowiadać będzie system Android TV 11. Nie wykluczone, że w przyszłości doczeka się on aktualizacji do Google TV z odświeżonym, bardziej przejrzystym, interfejsem.

Nad sprawnym działaniem systemu i aplikacji czuwać ma czterordzeniowy procesor ARM Cortex A35 wspierany przez grafikę Mali-G31 MP2 oraz 2 GB pamięci RAM. Do tego 8 GB pamięci wewnętrznej na aplikacje. Czy to wystarczy do płynnego oglądania filmów i seriali w 4K z Dolby Vision i Dolby Atmos? Na odpowiedź będziemy musieli jeszcze poczekać.

Xiaomi TV Stick 4K. Kiedy premiera w Polsce?

Xiaomi nie chwali się kiedy urządzenie trafi do sprzedaży. Nie mówi też ile przyjdzie za nie zapłacić. Na chwilę obecną nie znamy nawet chińskich cen. Polski oddział firmy również milczy. I to także w kwestii samego urządzenia. W oficjalnych sklepach Xiaomi w Polsce wciąż sprzedawany jest podstawowy model za 199 zł. Warto jednak wstrzymać się z jego zakupem. Premiera wersji 4K jest coraz bliżej. Nie spodziewałbym się jednak, by do sklepów trafiła jeszcze przed świętami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu