Mobile

Xiaomi teraz się zamarzyły inteligentne buty do biegania [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Xiaomi teraz się zamarzyły inteligentne buty do biegania [prasówka]
4

Jeszcze do niedawna Xiaomi było kojarzone wyłącznie z MIUI i smartfonami. Dziś to firma mająca również w ofercie telewizory, przystawki, głośniki, akcesoria do telefonów i wearables. Okazuje się, że następne w kolejce są inteligentne buty, która firma ma stworzyć w partnerstwie z Li-Ning. Inteligen...

Jeszcze do niedawna Xiaomi było kojarzone wyłącznie z MIUI i smartfonami. Dziś to firma mająca również w ofercie telewizory, przystawki, głośniki, akcesoria do telefonów i wearables. Okazuje się, że następne w kolejce są inteligentne buty, która firma ma stworzyć w partnerstwie z Li-Ning.

Inteligentne buty do biegania

Tworzone przez Xiaomi i Li-Ning buty miałyby być wyposażone w specjalny chip. Jego rola sprowadzałaby się do analizowania treningu i ruchu użytkownika - zbierane dane następnie będą przesyłane do aplikacji mobilnej, gdzie otrzymamy pełny raport, informacje o osiągnięciach oraz postępach. Buty miałyby być sprzedawane, jak zawsze, w atrakcyjnej cenie i stanowić konkurencję m.in. dla serii MiCoach Adidasa. Niestety buty najprawdopodobniej nigdzie nie będą oferowane poza Chinami. Szczegółów póki co nie znamy, ale zapowiada się ciekawie.

Cyanogen OS ma nową animację bootowania

Cyanogen OS 12 (komercyjna wersja CyanogenModa) zbliża się wielkimi krokami. Twórcy właśnie zaprezentowali animację, która będzie wyświetlana podczas uruchamiania systemu. Możecie ją zobaczyć powyżej. Widać tutaj nowe logo systemu, które z przyjemny dla oka sposób się pojawia na ekranie. Widać tutaj sporo naleciałości w klimatach sci-fi.

Rekord graczy na Steam

Pękł kolejny rekord osób zalogowanych na Steam. Tym razem w miniony weekend na liczniku znalazło się 9,06 mln graczy. To o wiele lepiej niż w styczniu, kiedy zanotowano 8,4 mln zalogowanych graczy. Widać zatem niesamowitą dynamikę wzrostu. Niewykluczone, że na ten rekord złożyło się wiele czynników - w tym Intel Extreme Masters, które przecież równolegle odbywało się w Katowicach. Zresztą wystarczy spojrzeć na gry, które dominowały: Dota 2 i CounterStrike: Global Offensive. Co ciekawce, w górnej części rankingu znalazło się też Cities: Skylines, a więc ostatnia produkcja Paradox Interactive.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gadżetyChinyXiaomi