Smartfony

Xiaomi zaserwuje smartfon z aparatem 108 MP: kto da więcej?

Kamil Świtalski
Xiaomi zaserwuje smartfon z aparatem 108 MP: kto da więcej?
3

Po zobaczeniu zapowiedzi aparatu w nowym smartfonie Xiaomi automatycznie nasuwa się pytanie: gdzie właściwie jest granica?

Aparat fotograficzny jest jednym z elementów, którym najłatwiej trafić do masowego odbiorcy. Tego, którego nie interesują gry, a to, by telefon po prostu działał, obsługiwał serwisy społecznościowe i inne podstawowe funkcje. Ale zdjęcia to coś, co widać na pierwszy rzut oka — a właśnie smartfony dla wielu stały się podstawowymi aparatami fotograficznymi. Dlatego też regularnie ich producenci starają się wydusić z urządzeń jeszcze więcej niż udało się konkurentom. Jedni starają się kombinować i oferować coś ekstra (ot, jak na przykład ultraszerokokątne obiektywy), inni idą w jeszcze bardziej zaawansowane algorytmy obróbki, a jeszcze inni... w liczbę mega pikseli, które tak majestatycznie wyglądają na materiałach reklamowych. Xiaomi chce rozbić bank i zaserwować smartfon z aparatem oferującym 108 mega pikseli!

Zobacz też: Mi CC. Xiaomi rusza z nową marką smartfonów dla młodych

108 mega pikseli w smartfonie — taki aparat chce zaserwować nam... Xiaomi

W swoim ogłoszeniu na Weibo chińska firma ogłosiła, że przy współpracy z Samsungiem przygotowują nowy aparat, który pozwoli robić zdjęcia w rozdzielczości 12,032 x 9,024 pikseli. To ogromny krok naprzód biorąc pod uwagę, że obecne urządzenia firmy oferują maksymalnie 48 MP. W kwestii formalności jest od groma niewiadomych — tak naprawdę zapowiedź o której mowa ogranicza się do planszy z napisem see you later:

Zobacz też: Najlepsze aparaty w smartfonach — który wybrać?

Prawdopodobnie smartfonem który otrzyma taki aparat będzie ich nadchodzący flagowiec — Xiaomi Mi Mix 4. To właśnie o nim wcześniej plotkowało się w kwestii najwyższej rozdzielczości aparatu — a obecna zapowiedź dodatkowo zaostrza apetyt na więcej informacji. Póki co jednak — nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na dalsze zapowiedzi — no i prezentacje, które pokażą na co stać ten aparat!

Źródło: Mashable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu