Nokia

Nokia 6.2 i Nokia 7.2 - to będą ciekawe prawie-Pixele do 1500 złotych

Albert Lewandowski
27

Nokia 7.2 i Nokia 6.2 zapowiadają się na dwie bardzo ciekawe propozycje ze średniej półki. Owszem, Finowie nie postawią na rewolucyjne nowości, jednak przygotowują naprawdę porządne urządzenia.

Ostatnie wiadomości ze świata wskazują jasno na to, że już wkrótce, najprawdopodobniej jeszcze w sierpniu, poznamy oficjalnie nowe propozycje fińskiej firmy ze średniej półki. Zdecydowanie jest na co czekać, ponieważ firma postawi na znacznie ciekawsze podzespoły w porównaniu do poprzedników.

Zaskakująca Nokia 6.2

Nokia 6 i 6.1 należały do modeli udanych, choć nudnych. W zasadzie niczym się nie wyróżniały, co dla wielu klientów mogło stanowić poważną wadę. Na szczęście Nokia 6.2 będzie już bardziej odważną konstrukcją. Napędzać ją będzie wreszcie Snapdragon 660, a uzupełniony on zostanie przez 4 lub 6 GB RAM. Nie zabraknie też 64 albo 128 GB pamięci wbudowanej. Warto dodać, że z tyłu pojawi się aparat 48 Mpix oraz drugi sensor o jeszcze nieznanej rozdzielczości z szerokokątnym obiektywem o kącie widzenia 120 stopni.

Sprawdź też: Test Nokia 4.2.

Przeczytaj również: Recenzja Nokia 6.1.

Nokia 6.2 będzie mogła pochwalić się pojemniejszą baterią 3500 mAh z szybkim ładowaniem, 6,18-calowym ekranem IPS TFT LCD o rozdzielczości Full HD+, Nokia OZO Audio do nagrywania dźwięku oraz portami USB 3.0 typu C i słuchawkowe 3,5 mm. Naturalnie urządzenie pochwali się najnowszym czystym Androidem, pełnym wyposażeniem z zakresu łączności oraz szklano-aluminiową obudową. Myślę, że cena na start będzie wynosiła około 1199 złotych za wersję 4/64 GB.

Szczypta nowości w Nokia 7.2

Nokia 7.2 będzie wykorzystywała ten sam aparat, co tańsze rodzeństwo, czyli 48 Mpix i tajemnicza matryca z szerokokątnym obiektywem. Ta sama będzie również bateria. Co ciekawsze jednak, ten model będzie mógł pochwalić się 6,18-calowym wyświetlaczem IPS TFT LCD o rozdzielczości Full HD+ i wsparciem HDR10. Do tego za jego wydajność będzie odpowiadał Qualcomm Snapdragon 710.

Przeczytaj również: Recenzja Nokia 7.1.

W tym przypadku możemy liczyć na cenę startową za wariant 4/64 GB na poziomie 1499 - 1599 złotych. Moim zdaniem te nowości mają szansę zrobić karierę, ponieważ wreszcie będą oferować konkurencyjne podzespoły względem reszty rynku.

źródło: GSM Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu