Smartfony

Czy tak będzie wyglądał nowy Xiaomi Mi Mix 4? Slider z 4 aparatami z tyłu

Albert Lewandowski
2

Chiński producent udowodnił już nie raz, że doskonale zna się na trendach rynkowych. Ostatnio zgłosił dwa ciekawe patenty, z których jeden idealnie sprawdziłby się w nadchodzącym Xiaomi Mi Mix 4.

Czego możemy spodziewać się po Xiaomi Mi Mix 4?

Xiaomi pokazuje cały czas, że nie bez powodu cieszy się tak dużą popularnością i zaufaniem wśród społeczności. Moim zdaniem czeka nas rozpoczęcie nowego, ważnego rozdziału tej marki, która od teraz może stać się czymś bardziej premium. Jest to możliwe, dzięki podziałowi na dodatkowe marki w postaci budżetowej Redmi oraz gamingowych Pocophone i Black Shark, która i tak jest tworzona we współpracy z firmą zewnętrzną.

Ostatnie wnioski patentowane, złożone w chińskim urzędzie patentowym, jasno wskazują, na co możemy liczyć w kolejnych miesiącach. Na początek mamy rozsuwany smartfon z poczwórnym aparatem. Całość wygląda jak połączenie Xiaomi Mi Mix 3 z którąś Motoroli. Nie zdziwiłbym się, gdyby producent zapowiedział tu częściowo nowego Xiaomi Mi Mix 4.

Sprawdź też: Xiaomi Mi Mix 3.

Xiaomi Mi Mix 4 zadebiutuje dopiero na jesień. Pewne rzeczy są już teraz oczywiste, jak szklano-aluminiowa obudowa, pełne wyposażenie z zakresu łączności czy najnowsze MIUI. Możemy spodziewać się w nim również dużego ekranu AMOLED z wbudowanym skanerem linii papilarnych, Snapdragona 855 i 6 lub 8 GB RAM oraz poczwórnego aparatu, odnośnie którego mam spore oczekiwania. Firma poczyniła ogromny progres pod względem jakości wykonywanych zdjęć czy filmów i liczę na to, że ten model podniesie tu poprzeczkę nawet konkurencji. Nie samymi high-endami człowiek żyje, więc przejdźmy teraz do kolejnego wniosku, który wygląda jak coś ze średniej półki cenowej.

Przeczytaj również: Najlepsze smartfony.

Różne sposoby na bezramkowość

Kolejny patent dotyczy urządzenia z bezramkowym wyświetlaczem, gdzie przednia kamerka czy czujniki byłyby umieszczone w niewielkim wcięciu u góry i pozwoliłoby to na uniknięcie stosowania notchy w kształcie łezki czy prostokąta. Moim zdaniem to ciekawe rozwiązanie i z chęcią zobaczyłbym je w urządzeniach z linii Xiaomi Mi A czy Xiaomi Mi CC, ale również w Redmi. Myślę, że w ten sposób dałoby się je znakomicie wyróżnić na tle konkurencji.

Przeczytaj również: Wszystko o Xiaomi Mi A3.

Jestem ciekaw, jak upłynie ten rok dla Xiaomi. Firma oferuje obecnie naprawdę kompletne portfolio urządzeń mobilnych, które wyróżnia się świetnym stosunkiem ceny do oferowanych podzespołów i widać, że klienci to doceniają. Czekam teraz, aż Chińczycy rozwiną swoją ofertę modeli z wyższej półki, aby mogli konkurować z Samsungiem, Apple czy Huawei i do tego skutecznie z nimi wygrywać. Xiaomi stało się już specjalistą od budżetowców, teraz czas na walkę o najwyższą klasę smartfonów. Moim zdaniem zgłoszone patenty po wdrożeniu w życie miałyby szansę sporo zmienić i wspomóc ich w tej walce.

*na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 9 SE

źródło: GSM Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu