Smartfony

Dobrze mieć OnePlusa 5 lub 5T. Smartfony dostaną aktualizację z nowymi funkcjami

Paweł Winiarski
6

Kto by się spodziewał, że skupiony na promocji i dopieszczaniu oprogramowania OnePlus 7 Pro producent będzie wypuszczał tak fajne aktualizacje dla starszych modeli. Oto nowości dla OnePlusa 5 i 5T.

Pisałem dziś o aktualizacji GPS dla starych iPhone-ów, a tymczasem OnePlus też nie zapomina o swoich wcześniejszych urządzeniach. Oczywiście nie tak starych, jak iPhone 4S - bo w końcu OnePlus 5 ma raptem 2 lata, ale fajnie że firma nie skupia się wyłącznie na najnowszym OnePlusie 7 Pro. Niedawno dostałem fajną aktualizację dla swojego OnePlusa 6, która wprowadziła między innymi tryb nagrywania ekranu, podobny bajer dostaną też posiadacze OnePlus-ów 5 i 5T.

Zobacz też: Recenzja OnePlus 7 Pro. Świetny smartfon z kapitalnym ekranem

W przeciągu kilku najbliższych dni na telefony trafi OxygenOS w wersji 9.0.7, która wprowadzi do smartfonów zarówno łatki dla znanych błędów, jak również kilka fajnych nowych funkcji. Aktualizacja nakładki systemowej doda tryb nagrywania ekranu oraz opcję szybkiej odpowiedzi w trybie poziomym. Testowałem "nagrywarkę" na swoim OP6 i działa bardzo dobrze - ciężko mi się teraz będzie od niej odzwyczaić jeśli zdecyduję się na kolejną zmianę producenta smartfona. Nie żeby korzystały z tej funkcji tłumy, ale akurat w moim przypadku - kiedy zdarza mi się nagrywać materiały wideo na AntywebTV - możliwość zarejestrowania ekranu bez kombinowania z zewnętrznymi programami jest naprawdę świetna. Szczególnie, że można przeciągnąć funkcję do szybkiego menu wysuwanego z góry ekranu i błyskawicznie włączyć.

Kolejną nowością jest tryb Fnatic, który blokuje w telefonie praktycznie wszystko, co nie jest związane z grami. Przydatna funkcja, jeśli często gracie właśnie na smartfonie.

Jeśli macie OnePlusa 5 lub 5T, dajcie znać czy dostaliście już aktualizację i czy faktycznie wszystko działa tak, jak powinno.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu