Smartfony

Za chwilę na rynku aparaty pod ekranem, a temu nowemu Honorowi będzie się wysuwać oczko

Paweł Winiarski
6

Jak podążać za modą to masowo. Tę teorię na pewno wyznaje Huawei i pcha popularne rozwiązania zarówno do większości smartfonów ze swoim logo, jak i do Honorów. Teraz przyszła pora na wysuwany aparat.

Pamiętacie modę na podłużnego notcha? Wielu producentów wrzucało go bez zastanowienia do prawie wszystkich swoich słuchawek. Kiedy przyszła pora na wcięcie w formie kropli - to samo. A skoro teraz popularnymi są wysuwane ekrany, można spodziewać się zalewu telefonów z tym właśnie rozwiązaniem. To, co było niedawno ciekawostką, teraz staje się rozwiązaniem w nowym Honorze. A od tego już tylko krok by trafiło do większości smartfonów brandowanych tą marką, równolegle też do modeli Huawei. Oto Honor 9X.

Bez wcięcia i dziury w ekranie

Taki będzie Honor 9X. Oczywiście wszystko za sprawą przeniesienia przedniego aparatu do wysuwanego elementu, niczym u OnePlus'a. Firma nie ryzykuje z czytnikiem pod ekranem, umieszczając go z boku obudowy. Jak donosi serwis Android Authority, Honor 9X trafi do sprzedaży w Chinach już 30 lipca, a ceny zaczną się od 1339 yuanów (około 203 dolarów), Honor 9X Pro natomiast trafi do sprzedaży 9 sierpnia w cenie od 2199 yuanów (około 320 dolarów).

Specyfikacja Honor 9X i Honor 9X Pro

Do obu smartfonów trafi chipset Kirin 980. Konfiguracja Honor 9X będzie startować od 4GB pamięci RAM i 64GB pamięci wewnętrznej, Honor 9 Pro natomiast od 8GB pamięci RAM i 128GB pamięci na dane. Różnice pojawią się również w temacie tylnych aparatów. Honor 9X Pro otrzyma zestaw trzech kamer - w tym szeroki kąt, którego zabraknie w Honor 9X. Przednią, wysuwaną kamerę wyposażono natomiast w sensor z matrycą o rozdzielczości 16 megapikseli.

Oba smartfony otrzymają ekran IPS o przekątnej 6,59 cala, rozdzielczości 1080p. Do tego baterię 4000 mAh, złącze mini-jack 3,5 mm oraz port USB-C. Nie ma jeszcze żadnych informacji co do daty premiery oraz cen smartfonów poza granicami Chin.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu