Xiaomi

Xiaomi Mi Band 5 oficjalnie: królowa tanich opasek z większym ekranem i zestawem nowości

Kamil Świtalski
Xiaomi Mi Band 5 oficjalnie: królowa tanich opasek z większym ekranem i zestawem nowości
30

O Xiaomi Mi Band 5 prawie wszystko wiedzieliśmy już przed jej oficjalną premierą, zapowiadaną na... właśnie dziś. Ale by formalności stało się zadość: szybkie podsumowanie informacji o najnowszej opasce fitness Xiaomi. 

Xiaomi Mi Band 5 - specyfikacja techniczna

Następca kultowego Mi Banda 4 będzie miał o 20% większy ekran: tym razem opaska otrzyma 1,1" wyświetlacz AMOLED, a żeby patrzyło się na niego jeszcze przyjemniej niż dotychczas producent załącza aż sto dedykowanych mu tarczy z popularnych animacji. Znajdziemy tam m.in. propozycje z takich hitów jak Neon Genesis Evangelion czy SpongeBob Kanciastoporty, a nie zabrakło też popkulturowej księżniczki... Hatsune Miku! Ponadto poprawione zostały czujniki, dodano barometr, lepsze śledzenie snu. Xiaomi Mi Band oferuje rejestrowanie jedenastu dyscyplin sportowych (dla przypomnienia: poprzednik oferował ich tylko pięć), a także szczyci się wodoszczelnością 5ATM, co w praktyce oznacza brak problemów przy zanurzaniu go w wodzie, a także opcję pływania w akcesorium. Fajnie zapowiada się także magnetyczne ładowanie (tak, nareszcie nie trzeba będzie wyjmować urządzenia z opaski!), zdalne wsparcie dla aparatów fotograficznego oraz śledzenie cyklu miesiączkowego. Jaki widać: opaska fitness Xiaomi goni konkurencję i stara się nadrabiać zaległości.

Akumulator 125 mAh może nie szokuje pojemnością, ale i tak ma pozwolić na bezproblemowe dwa-trzy tygodnie korzystania z urządzenia bez konieczności szukania ładowarki. Tutaj jednak warto być ostrożnym, bo wiadomo — wszystko zależy od tego jak intensywnie będziemy korzystać z urządzenia, jak dużo treningów wykonamy i jak często jesteśmy bombardowani powiadomieniami. Xiaomi Mi Band 5 waży niewiele ponad 10 g., zaś wymiary urządzenia zamykają się w 47,2 x 18,5 x 12,4 mm.

Xiaomi Mi Band 5 - NFC jest, ale...

We wcześniejszych doniesieniach na temat Xiaomi Mi Band 5 sporo mówiło się na temat NFC. I faktycznie — moduł ten jest dostępny w najnowszej opasce fitness, ale nie w formie, która by nas satysfakcjonowała. Potwierdziły się przypuszczenia, że wspierać ona będzie chiński system płatności UnionPay, na zagranicznych rynkach można się prawdopodobnie spodziewać odrobinę tańszego wariantu urządzenia, bez NFC. Szkoda.

Xiaomi Mi Band 5 - cena i dostępność

Xiaomi Mi Band 5 już za tydzień, 18 czerwca, trafi do chińskich sklepów — i wycenione tam zostało na 189 juanów (około 105 PLN) za wersję bez NFC, i 229 juanów (około 128 PLN) za wersję z czujnikiem. Na tę chwilę nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących dostępności urządzenia w polskiej dystrybucji, ani też lokalnych cen.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu