Xiaomi

Laserowy rzutnik 4K od Xiaomi zapowiada się świetnie. Tylko ta cena...

Kamil Świtalski
Laserowy rzutnik 4K od Xiaomi zapowiada się świetnie. Tylko ta cena...
11

Xiaomi wprowadziło do sprzedaży nowy rzutnik: Xiaomi Mi Laser Projector 1S 4K. Co o nim wiemy?

Portfolio produktów Xiaomi rozrasta się regularnie. Można odnieść wrażenie, że nie ma tygodnia, by chiński koncern nie zaproponował czegoś nowego. No ale ich katalog to prawdziwe mydło i powidło: od gadżetów, przez sprzęt AGD, wyposażenie domu, smartfony, na coraz bardziej zaawansowanej elektronice kończąc. Ale pomijając fakt, że to dużo bardziej zaawansowane urządzenia — są to też sprzęty z coraz wyższej półki. Tanie Xiaomi? Owszem — tych na rynku wciąż jest dużo (to nie jest specjalnie trudne, biorąc pod uwagę fakt, ile ich co kwartał wypuszczają), ale flagowe sprzęty nie kosztują już 1500 czy 2500 złotych. Coraz bliżej im do półek cenowych konkurencji — Xiaomi Mi 10 Pro kosztuje 4399 zł. Wyższa jakość, wyższa cena. A na chińskim rynku zadebiutował właśnie nowy projekto firmy: Mi Laser Projector 1S 4K.

Xiaomi Mi Laser Projector 1S 4K: wysokiej jakości rzutnik, który pozwoli zamienić dowolną ścianę w "salę kinową"

To nie jest pierwszy rzutnik Xiaomi, ale ze wszystkich dotychczas wydanych: zdecydowanie najlepszy. Nowa konstrukcja według zapewnień firmy pozwala na wyświetlanie 30% jaśniejszego obrazu (mowa tu o 2,000 ANSI lumenów), niż u jego poprzednika. Mi Laser Projector 1S 4K pozwala ma jeszcze jednego asa w rękawie: a mianowicie łapanie ostrości nawet przy niewielkiej odległości od obiektu: tutaj mowa raptem o kilku centymetrach. A treści o których mowa mogą mierzyć od 80, do nawet 150 cali! W oficjalnym komunikacie Xiaomi informuje, że Mi Laser Projector 1S 4K pozwala na rzucanie obrazu 80-calowego kiedy oddalony jest raptem o 14 centymetrów! W przypadku największego możliwego obrazu, czyli tego o przekątnej 150 cali, niezbędne będzie zachowanie co najmniej 48 centymetrów od ekranu. Rzutnik zaoferuje wsparcie dla rozdzielczości 4K, posiada także certyfikat HDR10. Wspomnianych już 2000 ANSI lumenów ma pozwalać cieszyć się czytelnym obrazem nie tylko w zaciemnionych pomieszczeniach i nocą, ale także za dnia — choć wiadomo, że do tego podchodziłbym raczej ostrożnie.

Sprzętowo Mi Laser Projector 1S 4K napędza procesor T968-H, wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej oraz 32 GB przestrzeni na dane. I choć sprzęt nie należy do specjalnie wielkich, dbając o bezpieczeństwo, wydajność — za chłodzenie odpowiadają tam 3 wentylatory.  Mi Laser Projector 1S 4K posiada także wejścia HDMI oraz USB 3.0, a producent zapewnia, że urządzenie posłuży około 25 tys. godzin.

Sprzęt zapowiada się świetnie, ale podobnie jak w przypadku wspomnianego Xiaomi Mi 10 Pro — cena jasno pokazuje, że to produkt z wyższej półki, a technologie kosztują. Nie da się: i tanio i dobrze, jak u konkurencji. Mi Laser Projector 1S 4K wyceniony został na 14,999 juanów, czyli około 8360 PLN. Mało to nie jest, ale kto śledzi rynek rzutników ten doskonale wie, że to nie jest górna granica cenowa, której można się spodziewać w tym segmencie produktów.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu