Smartfony

[AKTUALIZACJA] Xiaomi nie powiedziało ostatniego słowa w kwestii Mi 10. Nowy (tani) model wyróżniać się będzie lepszym aparatem

Piotr Kurek
[AKTUALIZACJA] Xiaomi nie powiedziało ostatniego słowa w kwestii Mi 10. Nowy (tani) model wyróżniać się będzie lepszym aparatem
7

Już w przyszłym tygodniu Xiaomi zaprezentuje kolejnego przedstawiciela serii Mi 10. Tym razem firma stawia na dodatkowe funkcje aparatu głównego. Wraz z nowym smartfonem zadebiutuje też długo wyczekiwana nakładka MIUI 12 wprowadzająca wiele ciekawych rozwiązań do systemu Android.

Xiaomi Mi 10 wzbudza kontrowersje — przede wszystkim ze względu na swoją cenę. Dotychczas flagowce firmy znane były z przystępnej ceny i dość interesującej i zachęcającej konfiguracji. To zmieniło się w tym roku. Najnowszy smartfon Xiaomi wyceniony został na poziomie, którego chyba nikt się nie spodziewał.

(...) podstawowy model Mi 10 kosztuje oficjalnie w Polsce 3499 złotych, a jego mocniejsza wersja z dopiskiem Pro 4399 złotych. Jak więc widzicie, cenowo bardzo daleko temu smartfonowi do plakietki „tani” czy „atrakcyjny cenowo”. Jednocześnie ma wszystkie cechy flagowca premium – tylko czy aby na pewno właśnie tego oczekiwaliśmy po serii?

— pisze Paweł w swojej recenzji Xiaomi Mi 10 Pro.

Zobacz też: MIUI – krótka historia jednej z najlepszych nakładek na Androida

Na europejskim rynku pojawiła się też tańsza, ale i nieco uboższa wersja Xiaomi Mi 10. Smartfon wyposażony został w modem 5G, Snapdragon 765G, 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej UFS 2.1. Mi 10 Lite ma też trafić do Polski w cenie 1799 zł. Na początku kwietnia znalazł się w cenniku Orange, choć w sprzedaży nie jest jeszcze dostępny.

Zobacz też: Co oznacza skrót UFS i jak wpływa na szybkość pamięci

Xiaomi nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w kwestii modeli Mi 10. Już w przyszłym tygodniu zaprezentowana zostanie kolejna jego odsłona. Na rynek chiński (i prawdopodobnie też inne) trafi Mi 10 Youth Edition, który opierać się będzie o rozwiązania wykorzystanie w Mi 10 Lite, ale wyróżniać się będzie dużo lepszym aparatem. Mowa tu dodaniu peryskopowego teleobiektywu pozwalającego na uzyskanie 50x przybliżenia. O samej specyfikacji Mi 10 Youth nie wiadomo zbyt wiele — mówi się, że Snapdragon 765G z Mi 10 Lite może być zastąpiony przez układ MediaTek Dimensity 1000.

Xiaomi Mi 10 Youth Edition już w przyszłym tygodniu. A wraz z nim MIUI 12

Wiadomo natomiast, że smartfon sprzedawany będzie w czterech wersjach kolorystycznych. Wraz z jego premierą użytkownikom zostanie udostępniona nakładka MIUI 12. A ta stawia nacisk na minimalizm i wygodę użytkowania systemu. Nie zabraknie w niej jednak ciekawych rozwiązań. To między innymi nowy tryb ciemny (Dark Mode 2.0), który oprócz zmiany kolorów tła, dostosuje odpowiednio wyświetlany na ekranie tekst, by nie raził w oczy.

Xiaomi Mi 10 Youth Edition oraz MIUI 12 oficjalnie zaprezentowane zostaną w przyszłym tygodniu, 27 kwietnia. W sieci już pojawiają się pierwsze materiały promocyjne skupiające swoją uwagę na nowym aparacie, który wykorzystany zostanie w smartfonie.

Źródło: Gizmochina

Aktualizacja 27.04. Specyfikacja i ceny Xiaomi Mi 10 Youth Edition

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało Xiami Mi 10 Youth Edition, a co za tym idzie, znamy pełną specyfikację nowego smartfona wraz z chińskimi cenami. Mi 10 Youth Edition to przede wszystkim Xiaomi Mi 10 Youth Qualcomm Snapdragon 765G 2,4 GHz z grafiką Adreno 620 i modemem 5G Snapdragon X52. Do tego 6,57-calowy ekran AMOLED z wcięciem na aparat 16 Mpix, a główny układ fotograficzny to 48 Mpix (f/1.79), szeroki kąt, makro, czy wspomniany już peryskopowy teleobiektyw pozwalający na uzyskanie 50x przybliżenia. Dodatkowo smartfon wyposażono w czytnik linii papilarnych w ekranie, NFC, złącze mini-jack, Dual SIM, bateria o pojemności 4160 mAh, czy port podczerwieni. Xiaomi Mi 10 Youth Edition dostępny będzie z Androidem 10 i nakładką MIUI 12. Smartfon trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, jednak wciąż nie wiadomo, czy opuści granice Chin.

Xiaomi Mi 10 Youth Edition sprzedawany będzie w czterech wersjach różniących się pamięcią RAM i pamięcią wewnętrzną:

  • 6 GB/64 GB – ¥2099 (ok. 1235 zł)
  • 6 GB/128 GB – ¥2299 (ok. 1353 zł)
  • 8 GB/128 GB – ¥2499 (ok. 1471 zł)
  • 8 GB/256 GB – ¥2799 (ok. 1647 zł)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu