Konsole

Zapowiedziano 13 nowych gier na Xbox Series X. Czy to wystarczy by pokonać PlayStation 5?

Kamil Świtalski
Zapowiedziano 13 nowych gier na Xbox Series X. Czy to wystarczy by pokonać PlayStation 5?
9

No i widzieliśmy wszystkie przygotowane na dzisiejszą prezentację przez Microsoft gry. 13 tytułów które mają nas zachęcić do zakupu konsoli... no cóż - na mnie nie podziałało.

Nowa generacja konsol tuż tuż. Xbox Series X zapowiada się świetnie: sprzęt budzi sporo kontrowersji ze względu na swój wygląd, ale pod względem specyfikacji zapowiada się świetna maszyna. Jakie gry na premierę Xbox Series X będą gotowe -- co nieco już wiemy, ale dzisiejsza konferencja serwuje kolejny zastrzyk informacji na temat nadchodzących tytułów. Microsoft pochwalił się aż trzynastoma (!) nowymi grami, które pojawią się na sprzęcie w okienku premierowym. Nie oznacza to wcale, że w dniu w którym Xbox Series X trafi do sklepów będziemy mogli cieszyć się nimi wszystkimi, ale jeżeli nic nie pokrzyżuje planów twórców i wydawców, to powinny pojawić się nie później niż kilka tygodni po debiucie najnowszej konsoli giganta z Redmond.

Te gry na Xbox Series X pojawią się w okienku premierowym sprzętu

Assassin's Creed Valhalla

O tym że nowy Assassin's Creed Valhalla z Wikingami trafi na nowe konsole wiemy już od kilku dni. Najpierw było żenująco długie i nudne rysowanie grafiki tytułowej na streamie, później trailer CGI, a teraz dostaliśmy mięso na które wszyscy czekali. Materiały z rozgrywki. Przynajmniej według Ubisoftu, bo w nowym zwiastunie "First Look Gameplay Trailer" jej nie uświadczycie.

Bright Memory Infinite

Najnowsza produkcja FYQD-Studio to ciekawie zapowiadające się połączenie FPS i gry akcji. Futurystyczny setting, dużo umiejętności do wyboru, mechanika wymagająca szybkiego podejmowania decyzji i działania tu i teraz. Zapowiada się... intrygująco.

Call of the Sea

Setting początku XX wieku i przygoda oglądana z perspektywy pierwszej osoby. Szczerze? Uwielbiam przygodówki - i jestem bardzo zaintrygowany, bo pierwsze materiały wyglądają zachęcająco. Ale -- podobnie jak większość gier w tym pakiecie, nie jest to coś, co zachęciłoby mnie do inwestycji w nowy sprzęt ;).

DiRT 5

Tytuł którego chyba specjalnie przedstawiać nie trzeba. Lepiej, więcej, szybciej, ładniej. Kultowe wyścigi Codemasters wracają w nowej odsłonie -- z pakietem nowości i usprawnień. Zapowiadają się długie godziny doskonałej zabawy!

Madden NFL 21

Kultowa sportówka... ale nie u nas. Wierzę że w Polsce Madden NFL ma grono wiernych fanów, ale nie ukrywajmy -- w Europie wolelibyśmy zobaczyć zapowiedź nowej FIFY ;)

Scarlet Nexus

Nowa gra w portfolio Bandai Namco wygląda... intrygująco. Ciekawy futurystyczny setting, nienaganny chara design -- zapowiada się gra akcji, obok której trudno będzie mi przejść obojętnie.

Scorn

Scorn to coś dla fanów horrorów i... science fiction. Zamknięta w widoku pierwszoosobowym przygodówka straszy klimatem, a także kolejnymi łamigłówkami które serwują nam twórcy. Fajne patenty z kolejnymi umiejętnościami oczarowały graczy na PC -- teraz kolej na podbicie serc konsolowców.

Second Extinction

Jeżeli lubicie zabawę w trybie kooperacyjnym online -- to Second Extinction jest produkcją dla Was. Trzyosobowy tryb kooperacyjny, dinozaury, zabawa zespołowa - to nie może się nie udać... w dobrym gronie ;-)

The Ascent

Do czasu The Ascent nasz Cyberpunk 2077 powinien już być w sklepach -- nie jestem więc przekonany czy ktoś będzie miał ochotę na dużo mniejsze RPG w podobnym klimacie. No chyba, że zadziała tu aspekt kooperacyjny.

The Medium

Nowy horror od rodzimego Blooper Team. Setting wygląda intrygująco, ekipa pokazała już, że zna się na budowaniu klimatu... cóż -- ze swojej strony mam tylko nadzieję, że ich nowa gra będzie sprawiała mniej problemów technicznych niż poprzedniczka. Nie wiem czy będę chciał się bać, ale po ścieżkę dźwiękową sięgnę na pewno -- pracuje przy nim Arkadiusz Reikowski oraz Akira Yamaoka!

The Medium Official Reveal with Gameplay

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Nowa odsłona Wampira: Masakrady została zapowiedziana już w zeszłym roku -- teraz oficjalnie potwierdzono jej obecność na Xbox Series X.

Yakuza: Like a Dragon

Po ostatnich wydaniach serii Yakuza na Xbox One i plotkach o obecności najnowszej części, Like a Dragon, na PC -- raczej nikt nie był specjalnie zaskoczony tym ogłoszeniem. Ale podobnie jak w przypadku Vampire: The Masquerade, mamy już oficjalne potwierdzenie, że gra trafi na konsolę Xbox Series X. To zdecydowanie najgorętsza dla mnie pozycja na powyższej liście ;-)

Wszyscy zainteresowani konferencją w całości mogą obejrzeć ją tutaj:

Po tej zapowiedzi gier na Xbox Series X - czuję spory niedosyt

Jestem jednym z tych, którzy wcale nie uważają, by gry na wyłączność były najważniejsze. Ale patrząc na powyższą listę gier odnoszę wrażenie, że Microsoft w ogóle nie zrozumiał zarzutów z trwającej obecnie generacji, kiedy to gracze domagali się czegoś ekstra, a najlepszym co ich spotkało był abonament Xbox Game Pass. Właściwie żaden z powyższych tytułów nie działa na moją wyobraźnię, żaden nie jest obietnicą czegoś super. Trzynaście nowych tytułów -- z czego kilka już teraz dostępnych na innych platformach, inne pojawią się (prawdopodobnie w tym samym momencie) na PC i/lub PS5. Albo jeszcze lepiej: PS4. Zabrakło mi nowych materiałów z Halo, zabrakło zapowiedzi od studiów które kolejno przejmuje Microsoft. Gdzie są te wypatrywane perełki od Ninja Theory? Prawdopodobnie znajdą się w gronie tytułów które pokażą nam w czerwcu.

Na ten moment - nie czuję się ani trochę przekonany. Nie tak to miało wyglądać, czekam dalej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu