Konsole

Xbox Series S jest niezniszczalny. Konsola potrafi przetrwać wszystko

Kacper Cembrowski
Xbox Series S jest niezniszczalny. Konsola potrafi przetrwać wszystko
2

Xbox Series S — jak się okazuje — jest wytrzymały niczym GameBoy. Nie jest mu straszny ani ogień, ani woda.

Najmniejszy kaliber, największa wytrzymałość?

Xbox Series S to konsola, która od samego początku nowej generacji wzbudza niezwykle ambiwalentne odczucia. Z jednej strony tania alternatywa, dająca (ograniczone, ale nadal) możliwości nowej generacji, z drugiej strony deweloperzy narzekali, że przez XSS nie można wyzwolić pełnego potencjału Xboksa Series X i najnowsza i najpotężniejsza konsola nie może całkowicie rozłożyć skrzydeł.

Zapewne pamiętacie sytuację z tragiczną optymalizacją takich gier jak A Plague Tale: Requiem, które było w stanie chodzić wyłącznie w 1440p i 30 lub 40 klatkach na sekundę, a sufitem dla Gotham Knights jest 30 FPS i ledwo zipiące 4K. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że przecież obydwie produkcje ominęły poprzednią generację, więc wytłumaczenie się PlayStation 4 i Xboksem One nie wchodzi w grę. Według deweloperów winny był właśnie Series S. “Gorszy” z nowych Xboksów jest beznadziejnym sprzętem, który w ogóle ma niewiele lepsze podzespoły od poprzedniej generacji i zatrzymuje cały potencjał XSX i PS5, przez co cierpią ich gry. Bebechy XSS miały być tak złe, że A Plague Tale: Requiem i Gotham Knights po prostu nie mogły działać lepiej — i przygotowywanie assetów pod Xboksa Series S zwyczajnie rujnuje cały plan. Ile jest w tym prawdy, każdy musi stwierdzić sam — lecz takie gry jak na przykład Cyberpunk 2077 udowodniły, że XSS wcale nie musi być hamulcowym.

Xbox Series S jest niezniszczalny?

Na pewno nie jest za to sprzętem łatwym do rozwalenia. W ostatnim czasie na koncie na Twitterze Xbox News pojawiły się dwa doniesienia o Xboksach Series S, które okazały się niezwykle wytrzymałe. Najpierw użytkownik Reddita o pseudonimie TheBrosofFist pokazał, jak jego Xbox, który został całkowicie zalany wodą w związku z powodzią, dalej się włącza i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby cieszyć się grą.

Bardziej ekstremalnym przypadkiem było jednak to, że Xbox Series S przetrwał… pożar. Konsola, która niemal cała się roztopiła i została jedynie blacha utrzymująca jej kształt, dalej może się włączać i funkcjonuje normalnie pomimo tego. Wszystko zostało zresztą udowodnione w tweecie poniżej.

Czy to oznacza, że Xboksowi Series S możemy przyznać order wytrzymałości GameBoya? Wygląda na to, że nic nie jest w stanie zniszczyć tej konsoli.

Źródło: Twitter/X (@_XboxNews)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news