Xbox

Największa w historii strefa Xboxa – na Gamescomie zobaczymy ponad 30 gier

Patryk Koncewicz
Największa w historii strefa Xboxa – na Gamescomie zobaczymy ponad 30 gier
0

Gamescom zbliża się wielkimi krokami. Xbox chce w tym roku przyciągnąć graczy największym stoiskiem w historii z ponad 150 stanowiskami do grania.

Już 23 sierpnia w Kolonii rozpocznie się jedno z największych europejskich wydarzeń poświęconych branży gamingowej. Dziesiątki wystawców, cosplayerzy, masa świetny gier i – jak chwali się Microsoft – największe do tej pory stoisko Xboxa. Gigant ujawnił plany na tegoroczne targi Gamescom, gdzie fani będą mogli własnoręcznie przetestować ponad 25 tytułów od zewnętrznych partnerów.

Polecamy na Geekweek: PlayStation 5 otrzymuje wsparcie dla Dolby Atmos. Sony uruchamia testy

Xbox przygotuje aż 150 stanowisk do gry

Gamescom to obok E3 jeden z najbardziej rozpoznawalnych eventów dla graczy, odwiedzany przez ponad 300 tysięcy fanów wirtualnej rozrywki i popkultury. Microsoft chwali się, że strefa Xboxa podczas tegorocznej edycji będzie największa w historii, a główną atrakcją będzie aż 150 stanowisk do gry.

Źródło: Xbox

Sympatycy xboxowych produkcji będą mogli zagrać tam w ponad 25 nachodzących tytułów od Xbox Game Studios czy Bethesdy. Ponadto światowe debiuty świętować będą takie pozycje jak:

  • S.T.A.L.K.E.R 2 od GSC Game World
  • Payday 3 od Overkill Software i Starbreeze Studio
  • Jusant od DontNod
  • ARMORED CORE VI: Fires of Rubicon od FromSoftware
  • Party Animals od Recreate Games
  • Cyberpunk 2077: Phantom Liberty od CD PROJEKT RED
  • Under the Waves od Quantic Dream
  • Persona 5 Tactica od Sega Atlus

Na tegorocznym Gamescomie obchodzić będziemy także dziesięciolecie programu ID@Xbox. Z tej okazji uczestnicy eventu będą mogli zagrać m.in. w Lamplighter’s League, SteamWorld Build, czy Lightyear Frontier.

Jeśli zaś chodzi o prezentacje gier, to możemy spodziewać się fragmentów z rozgrywki Starfield, Forza Motorsport i Ara: History Untold. Xbox pokaże także najnowsze dodatki do The Elder Scrolls Online i Microsoft Flight Simulator.

Jeśli nie macie możliwości pojawić się pod koniec sierpnia w Kolonii, to nic straconego, bo całość konferencji transmitowana będzie na Twitchu, bezpośrednio ze stoiska Xbox.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news