Konsole

Będzie drogo i ze sporym opóźnieniem. Xbox One S All-Digital Edition w Polsce

Piotr Kurek
Będzie drogo i ze sporym opóźnieniem. Xbox One S All-Digital Edition w Polsce
12

Xbox One S All-Digital Edition to pozbawiona czytnika płyt konsola, którą Microsoft promuje jako idealne rozwiązanie dla osób, które preferują treści cyfrowe. O tym, jak nowy Xbox poradzi sobie na rynku, dowiemy się za kilka tygodni, jednak nie wróżę mu wielkiego sukcesu w Polsce.

O tym, że Microsoft pracuje nad kolejną odsłoną Xbox One wiedzieliśmy od kilku miesięcy. Już pod koniec ubiegłego roku do sieci trafiły pierwsze informacje o pozbawionej fizycznego czytnika płyt Blu-ray konsoli, która oferować miała wyłącznie cyfrowe gry i treści. Firma kilka tygodni temu potwierdziła plotki i oficjalnie zapowiedziała Xbox One S All-Digital Edition — sprzęt trafił do sprzedaży na wielu rynkach wczoraj, jednak w Polsce pojawi się z opóźnieniem i po cenie, która wcale nie zachęca do zakupu tej edycji.

Zobacz też: Nowy Xbox bez napędu to dla mnie konsola idealna, ale przegrywa ceną

Xbox One S All-Digital Edition w Polsce

Xbox One S All-Digital Edition w Polsce zaliczy miesięczne opóźnienie. Sprzęt dostępny jest od wczoraj między innymi w Stanach Zjednoczonych, czy u naszych zachodnich sąsiadów. W polskich sklepach pojawi się dopiero w czerwcu. Tak wynika z oferty sklepu RTV Euro AGD, który już przyjmuje zamówienia na tę wersję. Xbox One S All-Digital Edition w naszym kraju kosztować będzie na starcie 999 zł i w wraz z konsolą, w zestawie będą trzy gry: Minecraft, Sea of Thieves oraz Forza Horizon 3.

Oferta wydaje się być atrakcyjna, jednak szukając innych modeli dostępnych na naszym rynku, szybko zorientujemy się, że wcale tak fajnie nie jest. Za tę samą cenę kupić można Xbox One S z dyskiem 1 TB i grami Forza Horizon 4 oraz Fortnite (i wielu innych zestawach). Co prawda są to tylko dwie gry, ale nie jesteśmy pozbawieni czytnika, który w Xbox One S posłuży także jako odtwarzacz płyt Blu-ray i UHD Blu-Ray pozwalających na oglądanie filmów w wysokich rozdzielczościach. Xbox One S All-Digital Edition poza usuniętym czytnikiem nie oferuje żadnych ciekawych funkcjonalności, które mogłyby uzasadnić wybór właśnie tego konkretnego modelu. Chyba, że szukacie urządzenia oferującego wyłącznie rozrywkę cyfrową. Wtedy Xbox One S All-Digital spełni wasze oczekiwania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu