Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Xbox

Świetne nowości na Xboksie w najnowszej aktualizacji - wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

JS
Jakub Szczęsny
5

Kolejny miesiąc oznacza kolejną aktualizację dla posiadaczy konsol Xbox One od Microsoftu. Tym razem użytkownikom przekazany został naprawdę spory pakietu usprawnień, które spowodują, że korzystanie z systemu oraz granie będą znacznie przyjemniejsze niż dotychczas. Przygotowaliśmy dla Was listę zmian:

Przede wszystkim, miło mi jest, że Microsoft tak dobrze dba o swoją nieco mniejszą niż w przypadku Sony PlayStation, ale i tak oddaną społeczność skupioną wokół swojej konsoli. Może zabrzmi to nieco patetycznie - nie żałuję, że ostatecznie wybrałem Xboksa i cieszę się razem ze wszystkimi użytkownikami tej konsoli z kolejnego uaktualnienia. Natomiast użytkowników PlayStation pozdrawiam - przecież i tak ostatecznie wszyscy jesteśmy graczami, prawda?

Kwietniowa aktualizacja dla Xbox One. Zmiany w ustawieniach wyświetlania

W najnowszej aktualizacji pojawiło się całkiem sporo zmian w kontekście nowych wyświetlaczy oraz usprawnień dla nich. Sprzęty, które obsługują tryb automatycznego wsparcia dla niskich opóźnień (ALLM) otrzymają przełącznik, który pozwoli im wykrzesać z tandemu: konsola - TV nowe moce. Mało tego, posiadacze urządzeń, które zezwalają na wykorzystanie FreeSync oraz FreeSync 2 od AMD Radeon będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych opcji w menu, które obniżą zarówno opóźnienia jak i efekt drgań na ekranie. Co więcej, gracze posiadający konsole Xbox One S oraz Xbox One X będą mogli skorzystać z Free Sync wraz ze wsparciem dla HDR.

Mało tego, Xbox One X oraz S wspierają na wyjściu rozdzielczości aż do 1440p dla gier oraz mediów. Taka zmiana będzie niezwykle kusząca również dla osób, które wykorzystują lepiej wyposażone ekrany np. do grania na pecetach. Deweloperzy natomiast otrzymali możliwość włączenia obsługi gry w natywnym 1440p w Xboksie One X.

Kwietniowa aktualizacja Xbox One - funkcje społecznościowe

W Mikserze pojawi się nowa funkcja: Share Controller. Dzięki temu będzie możliwe jeszcze pełniejsze, wspólne przeżywanie gier wraz z oglądającymi naszą transmisję. Ponadto, jeżeli wyjdziecie z gry do Dashboarda, widzowie zamiast wyłączonego streama lub ekranu głównego Xboksa zobaczą animację pauzy. Zapisane klipy z gry z łatwością będzie można przekazać do Twittera po odpowiednim skonfigurowaniu konta.

Ponadto, najnowsza aktualizacja pozwala na rozszerzenie opcji motywu. Od teraz każdy gracz będzie mógł wybrać, czy chce zobaczyć ciemny czy jasny motyw w zależności od aktualnej pory dnia. Mała, aczkolwiek miła zmiana.

Streamerzy będą mogli także zmienić ustawienia dźwięku tak, aby nadać wyższy priorytet grze lub nagranemu głosowi. Pojawiły się także usprawnienia dla osób, które korzystają z aktywnego trybu Surround.

Aplikacje i Xbox Live

Pojawiła się aktualizacja dla xboksowego Microsoft Edge, który został nieco przebudowany. Historia oraz ulubione są łatwiej dostępne dla użytkowników, a ponadto - pojawiła się możliwość wyciszania konkretnych kart. Dodatkowo, możliwe jest pobieranie oraz wysyłanie zdjęć, wideo oraz muzyki - pobrane pliki pojawią się w eksploratorze plików.

Ci, którzy lubią wyzwania ucieszą się z możliwości tworzenia turniejów bez konieczności posiadania uprawnień administratora w grupach. Klubowe strumienie informacyjne otrzymały także filtry, które pozwolą graczom na przeglądanie konkretnych treści.

Zabrakło obsługi klawiatur i myszy

Liczyłem na to, że najnowsza aktualizacja pozwoli graczom na skorzystanie z alternatywnych kontrolerów - niestety tak się jednak nie stało. To właściwie jedyna wada najnowszego uaktualnienia. Niemniej, trzeba przyznać, że Microsoft w tym miesiącu się postarał.

Źródło: Xbox

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: