Gry

Końcówka maja w Xbox Game Pass. Na nudę nie można narzekać!

Piotr Kurek
Końcówka maja w Xbox Game Pass. Na nudę nie można narzekać!
0

W połowie miesiąca Microsoft aktualizuje listę gier, które do katalogu Xbox Game Pass zawitają w najbliższych dniach. Końcówka maja wygląda interesująco.

Maj w usłudze Game Pass przyniosł przede wszystkim Red Fall. Nie da się ukryć, że to najważniejsza premiera tego miesiąca. Choć krytycy nie są zbyt łaskawi w ocenie najnowszej produkcji Arkane Austin - studia odpowiedzialnego m.in. za serię Dishonored i najnowszą odsłonę Pray - to jest to jeden z niewielu tytułów na wyłączność, które mają szansę przyciągnąć uwagę graczy. Jak jest w rzeczywistości, możecie sprawdzić w naszej recenzji, którą przygotował Patryk. Na początku miesiąca do katalogu zawitały także Ravenlok, Weird West: Definitive Edition, Shadowrun Trilogy i fuga: Melodies of Steel 2. Jednak maj jeszcze nie się skończył, a to oznacza, że w najbliższych kilkunastu dniach do Game Pass trafią kolejne gry. Na co mogą liczyć gracze?

16.05

 • FIFA 23 (Konsole, PC) w ramach EA Play - tego tytułu nie trzeba nikomu przedstawiać. Najnowsza odsłona serii przenosi światową piłkę na boisko dzięki technologii HyperMotion2, która zapewnia jeszcze większy realizm rozgrywki, zarówno w męskiej, jak i damskiej lidze FIFA World Cup, dodanie klubowych drużyn kobiecych, funkcje gry zespołowej i wiele więcej.

18.05

 • Eastern Exorcist (Konsole, PC) - to dwuwymiarowa gra z action-RPG widokiem z boku, osadzona w fikcyjnym świecie Wschodu, w którym grasują okrutne demoniczne potwory. Gracze wcielają się w wykwalifikowanego egzorcystę, który walczy przeciwko złym istotom chcącym doprowadzić świat do chaosu.
 • Ghostlore (PC) - gra action-RPG, w której walczysz z potworami z folkloru południowo-wschodniej Azji. Zainspirowany ponadczasowymi klasycznymi grami ARPG, takimi jak Diablo 2 czy Titan Quest, Ghostlore posiada szczegółowy system dostosowywania przedmiotów i postaci, proceduralnie generowane mapy oraz izometryczną grafikę 2D.

23.05

 • Planet of Lana (Konsole, PC) - premiera - młoda dziewczyna i jej lojalny przyjaciel wyruszają na misję ratunkową przez kolorowy świat pełen zimnych maszyn i nieznanych stworzeń. Planet of Lana to kinowa przygoda z łamigłówkami podana w oprawie science-fiction i historii która rozciąga się na przestrzeni wieków i galaktyk.
 • Cassette Beasts (Konsole) - gra przenosi gracze na odległą wyspę zamieszkałą przez niezwykłe istoty ze snów, zmory z koszmarów i grupę śmiałków, którzy za pomocą kaset magnetofonowych zmieniają postać, by stawać do walki. Aby znaleźć drogę do domu, gracz musi zbadać każdy zakątek wyspy i nagrywać na kasety potwory, by zdobywać ich umiejętności!
 • Massive Chalice (Konsole, Chmura) - osadzona w wielowiekowych dziejach strategia taktyczna autorstwa Double Fine Productions. Jako nieśmiertelny władca państwa gracz dowodzi heroicznymi synami pewnego narodu, który wymusza małżeństwa między rodzinami, aby wzmocnić ród oraz toczy trwającą setki lat wojnę z tajemniczym wrogiem o nazwie Kadencja.
 • Railway Empire 2 (Konsole, Chmur, PC) - premiera - gra zawiera większe i bardziej szczegółowe mapy niż wcześniej. Całe Stany Zjednoczone i Europa kontynentalna są odtworzone w dwóch ogromnych mapach. Ulepszona budowa torów pomaga skupić się na ważnych decyzjach podczas napędzania gospodarki i wspomagania rozwoju miast.

30.05

 • Chicory: A Colorful Tale (Konsole, PC) - pełna barwnych postaci gra przygodowa z widokiem odgórnym, której akcja toczy się w świecie kolorowanek. Gracz korzysta z malarskich zdolności, aby poznawać świat, rozwiązywać zagadki, zawierać przyjaźnie i rysować gdzie popadnie!

Xbox Game Pass w maju. Czas pożegnać kilka gier

Tradycyjnie, wraz z nowymi grami poznajemy listę tych, które z abonamentu znikną w najbliższym czasie. Tak też jest w tym miesiącu. Z czym gracze pożegnają się niedługo?

31.05

 • Europa Universalis (PC)
 • Evil Genius 2: World Domination (Konsole, Chmura, PC)
 • FIFA 21 (Konsole, PC) w ramach EA Play
 • Floppy Knights (Konsole, Chmura, PC)
 • Lawn Mowing Simulator (Konsole, Chmura, PC)

PC Game Pass. Podaruj znajomym darmowy dostęp

Warto też pamiętać, że w ostatnim czasie Microsoft zrezygnował z promocji, która pozwalała wypróbować Xbox Game Pass Ultimate w bardzo niskiej cenie - obecnie nie znajdziemy oferty taniego dostępu do katalogu gier. W zamian tego firma rozważała wprowadzenie innych promocji, które pozwolą nowym członkom skorzystać z abonamentu. Jedną z nich jest zapowiedziana kilkanaście dni temu akcja dla aktywnych abonentów PC Game Pass, którzy mogą podzielić się 5 zaproszeniami pozwalającymi na skorzystanie z 14-dniowej bezpłatnej wersję próbnej PC Game Pass. Abonament, który miesięcznie kosztuje 39,99 zł oferuje:

 • setki wysokiej jakości gier na PC
 • Nowe gry dodawane przez cały czas
 • Gry od Xbox Game Studios dostępne już w dniu premiery
 • Ekskluzywne zniżki dla członków i oferty na wyłączność
 • Konto EA Play na komputer w ramach abonamentu
 • dodatkowe korzyści w grach Riot Games

Szczegóły promocji znajdziecie w osobnym wpisie PC Game Pass za darmo dla znajomych. Podaruj abonament 5 osobom.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu