Gry

Xbox Game Pass na drugą połowę czerwca. Będzie w co grać

Piotr Kurek
Xbox Game Pass na drugą połowę czerwca. Będzie w co grać
0

Dopiero mieliśmy pierwsze dni czerwca, a już wkraczamy w drugą połowę miesiąca. To doskonały moment na zaprezentowanie oferty Xbox Game Pass na najbliższe tygodnie. Microsoft ma dobre wiadomości dla graczy – będzie w czym wybierać – choć hitów raczej nie uświadczycie.

Ostatnie miesiące dla graczy Xbox posiadających abonament Xbox Game Pass były naprawdę interesujące. Zarówno maj, jak i początek czerwca przyniosły do katalogu m.in. Tomb Raider: Definitive Edition, Kona II: Brume , Brothers: A Tale of Two Sons i premierowe Little Kitty, Big City, EA Sports NHL 24, czy premierowe Senua’s Saga: Hellblade II, Galacticare. Do tego obie części Octopath Traveler, The Callisto Protocol i udostępnione wczoraj premierowo Still Wakes the Deep. Koniec czerwca w Xbox Game Pass może nie jest naszpikowany premierami, ale gracze nie powinni narzekać na to, w co zagrać.

Co więc pojawi się w najbliższych dniach? Przyjrzyjmy się zapowiedziom

19.06

 • My Time at Sandrock (Konsole, Chmura, PC)

20.06

 • Keplerth (PC)

25.06

 • EA Sports FC 24 (Konsole, Chmura, PC)

26.06

 • SteamWorld Dig (Konsole, Chmura)
 • SteamWorld Dig 2 (Konsole, Chmura)

27.06

 • Robin Hood – Sherwood Builders (Xbox Series X|S, Chmura, PC)

Nie jest to może najmocniejsza rozpiska z ostatnich miesięcy, ale na szczególną uwagę zasługuje EA Sports FC 24, które z pewnością przypadnie do gustu fanom piłki nożnej, którzy nie zdecydowali się na zakup gry na premierę, która miała miejsce w zeszłym roku. Najnowsza odsłona, zastępującą serię FIFA, to też doskonały moment na rozgrywanie meczów z trwających właśnie rozgrywek Euro 2024 odbywających się w Niemczech.

EA SPORTS FC 24 to doskonała okazja, aby zagrać na niemieckich boiskach i zanurzyć się w realistycznym doświadczeniu UEFA EURO 2024, które odzwierciedla autentyczne detale turnieju, od piłki meczowej i opraw transmisji po wiele prawdziwych stadionów i upragnione trofeum, a także zaktualizowane skany głów najlepszych piłkarzy Europy.

Microsoft daje, Microsoft zabiera. Co zniknie z Xbox Game Pass?

Zapowiedzi nowych gier to także informacja o tytułach, które w najbliższym czasie znikną z biblioteki. Co zostanie usunięte w najbliższym czasie?

30.06

 • FIFA 22 (Konsole, PC)
 • F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch (Konsole, Chmura, PC)
 • Stranded Deep (Konsole, Chmura, PC)
 • Story of Seasons: Friends of Mineral Town (Konsole, Chmura, PC)
 • Sword and Fairy Together Forever (Konsole, Chmura, PC)

5.07

 • Cricket 22 (Konsole, Chmura, PC)

Tradycyjnie, przypominamy też o nowym cenniku, który obowiązuje od kilku miesięcy. Xbox Game Pass Ultimate, który zawiera w sobie oferty, zniżki, sieciową rozgrywkę wieloosobową na konsolach, EA Play, gry Xbox Game Studios dostępne już w dniu premiery oraz dodatkowe korzyści, kosztuje 62,99 zł. Abonenci Xbox Game Pass PC na ten moment mogą spać spokojnie - ich abonament nie drożeje i nadal będzie kosztować 39,99 zł miesięcznie. Dodatkowo, firma na kilka dni przed premierą Starfield zrezygnowała z promocyjnej oferty, w ramach której za 4 zł można było kupić dostęp do Xbox Game Pass Ultimate na 14 dni. Przypominam też, że od kilku miesięcy w ofercie Microsoftu dostępny jest Xbox Game Pass Core - najnowszy i zarazem najtańszy plan, o którym przeczytacie w moim podsumowaniu: Xbox Game Pass Core już jest. Co trzeba wiedzieć o abonamencie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu