PlayStation

Discord na PS5 w końcu nabierze sensu. Gracze czekali na to latami

Patryk Koncewicz
Discord na PS5 w końcu nabierze sensu. Gracze czekali na to latami
0

Integracja Discorda z PS5 równie dobra, co u konkurencji? Tak, i to jeszcze w tym roku.

Discord z prostego komunikatora dla graczy stał się wielofunkcyjną platformą do organizowania rozmów online, nauki zdalnej czy nawiązywania nowych znajomości. Latem 2022 roku Discord otrzymał oficjalną kompatybilność z konsolą Xbox, a nieco później ulepszoną obsługę platformy bez konieczności wybudzania rozmów przez aplikację na smartfona. Teraz podobne funkcjonalności w końcu zmierzają do konkurencyjnej konsoli.

PlayStation goni Xboxa. Dołączanie do kanałów głosowych na Discord stanie się prostsze

Posiadacze PlayStation długo musieli czekać na usprawnioną integrację z Discordem, ale wszystko wskazuje na to, że te oczekiwania niebawem dobiegną końca. Komunikator został co prawda wydany w wersji na PS5 w ubiegłym roku, ale brakowało mu najważniejszej opcji, czyli możliwości organizowania połączeń bezpośrednio z poziomu konsoli Sony. Dziś gracze muszą ręcznie uruchamiać połączenia w kanałach głosowych przy pomocy aplikacji na PC lub smartfona i dopiero wtedy „przenosić” je na PS5, ale nadchodząca aktualizacja ułatwi ten proces.

O zmianach Sony poinformowało na X i oficjalnym blogu, przekazując, że długów wyczekiwana aktualizacja trafi do użytkowników z Azji w nadchodzących tygodniach. Kanały Discorda będą dostępne z poziomu interfejsu aplikacji konsolowej, podobnie jak połączenia DM. Następni w kolejce są gracze z Europy, Australii, Nowej Zelandii i Bliskiego Wschodu, a na samym końcu z ulepszonej integracji Discorda i PS5 skorzystają mieszkańcy z USA i Kanady.

„Z przyjemnością informujemy, że zaczynamy udostępniać graczom PS5 możliwość dołączania do czatu głosowego Discord bezpośrednio z konsoli PS5, bez polegania na Discord PC lub aplikacjach mobilnych w celu inicjowania połączenia” – Sabrina Meditz, Sony Interactive Entertainment

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news