Wearables

Wystarczy kawałek papieru ściernego, by smartwatch LG wyglądał obłędnie

Tomasz Popielarczyk
Wystarczy kawałek papieru ściernego, by smartwatch LG wyglądał obłędnie
0

Kilka dni temu internet obiegły zdjęcia nowego smartwatcha LG - Watcha Urbane. Nie da się zaprzeczyć, że design i konstrukcja urządzenia robią piorunujące wrażenie. Okazuje się, że podobny efekt można uzyskać samodzielnie, a wystarczy nam do tego LG G Watch R oraz kawałek papieru ściernego. W tak...

Kilka dni temu internet obiegły zdjęcia nowego smartwatcha LG - Watcha Urbane. Nie da się zaprzeczyć, że design i konstrukcja urządzenia robią piorunujące wrażenie. Okazuje się, że podobny efekt można uzyskać samodzielnie, a wystarczy nam do tego LG G Watch R oraz kawałek papieru ściernego.

W taki sposób swojego LG G Watcha R zmodyfikował jeden z internautów prezentując efekty na Google+. Papier ścierny posłużył mu tutaj do całkowitego zdarcia czarnej powłoki na kopercie urządzenia. W rezultacie otrzymaliśmy srebrny, metaliczny wygląd przywodzący na myśl klasyczne zegarki.

Jest to oczywiście ruch dość radykalny i trudno powiedzieć jakie konsekwencje będzie niósł za sobą. Może się bowiem okazać, że czarny lakier chronił w jakiś sposób zegarek przed potencjalnymi zarysowaniami i uszkodzeniami. Mój G Watch R miał już kilka mocnych stłuczek z blatem biurka, sprzączką paska od spodni oraz framugą drzwi i wyszedł z nich bez nawet jednej szramy. Koperta wygląda jak nowa. Może się okazać, że metal znajdujący się pod spodem nie będzie już tak skutecznie chronił i po jakimś czasie obok rys pojawią się tutaj przebarwienia lub inne niechciane efekty.

Jeżeli właśnie szukacie w domowej skrzynce z narzędziami papieru ściernego, ostrzegam, że rezultaty mogą być opłakane. Prawdopodobnie konieczne jest użycie tutaj materiału o możliwie najmniejszej grubości ziarna. Warto również zabezpieczyć wcześniej w jakiś sposób sam wyświetlacz, który wykonano z plastiku. Niemniej za otrzymane rezultaty nie odpowiadam.

Tak czy inaczej rezultat robi na mnie duże wrażenie. W tej postaci LG G Watch R nie ustępuje właściwie designem zaprezentowanemu niedawno Watchowi Urbane. Dodanie do tego metalowej bransolety sprawia, że otrzymujemy stylowy i o wiele bardziej elegancki od oryginału (którego design jest jak dla mnie mocno sportowy) zegarek. To jednocześnie potwierdzenie bardzo wysokiej jakości wykonania zegarka, o czym wspominałem już przy okazji jego recenzji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu