LG

LG prezentuje najbardziej elegancki zegarek z Android Wear – Watch Urbane

Konrad Kozłowski
LG prezentuje najbardziej elegancki zegarek z Android Wear – Watch Urbane
31

Zdaniem wielu osób, to właśnie produkt LG, G Watch R, jest najbardziej eleganckim i stylowym zegarkiem z Android Wear. Jeśli jednak ktoś tak nie uważa, to wkrótce będzie musiał zrewidować swoją opinię - podczas zbliżających się targów MWC zaprezentowany zostanie nowy model - Watch Urbane w całości w...

Zdaniem wielu osób, to właśnie produkt LG, G Watch R, jest najbardziej eleganckim i stylowym zegarkiem z Android Wear. Jeśli jednak ktoś tak nie uważa, to wkrótce będzie musiał zrewidować swoją opinię - podczas zbliżających się targów MWC zaprezentowany zostanie nowy model - Watch Urbane w całości wykonany z metalu.

Choć nowy smartwatch LG pojawi się na targach za kilkanaście dni, to już dzisiaj na stronie koreańskiego producenta możemy poznać kilka szczegółów na jego temat i specyfikację. Wiemy, że nowy Watch Urbane będzie w całości wykonany z metalu, zaś okrągły ekran o rozdzielczości 320 na 320 pikseli (gęstość pikseli wyniesie 245ppi) będzie wykonany w technologii P-OLED. Wokół niego znajdzie się jednak znacznie smuklejsza ramka, pozbawiona jakichkolwiek oznaczeń, co mogło się nie podobać w LG G Watch R. Do wyboru użytkownicy będą mieli dwie wersje kolorystyczne - złotą i srebrną. To utwierdza nas w przekonaniu, że gdy G Watch R miał być skierowany do ludzi aktywnych, Watch Urbane ma trafić na nadgarstki osób wymagających od wyglądu zegarka znacznie więcej.

Koperta ze stali nierdzewnej uzupełniona jest skórzanym paskiem, który wymienić będzie można na dowolny inny, ponieważ podobnie jak G Watch R, nowy zegarek LG będzie posiadał standardowe zaczepy 22mm. Wewnątrz znalazły się wszystkie te komponenty, których użyto przy produkcji poprzedniego modelu - procesor 1.2GHz Qualcomm® Snapdragon™ 400, 512MB pamięci RAM i 4GB pamięci wbudowanej. Bateria posiada pojemność 410 mAh, co pozwala na osiągnięcie od jednego do dwóch dni pracy urządzenia. Nie zabraknie kompletu sensorów: akcelerometru, żyroskopu, kompasu, barometru oraz pulsometru. Watch Urbane również nie będzie mógł pozostać na nadgarstku podczas pływania, standard IP67 zapewni nam bezproblemowe działanie zegarka tylko przy zachlapaniach i zabrudzeniach kurzem.

LG doskonale zdaje sobie sprawę, że smartwatche, by móc powalczyć ze standardowymi zegarkami, po prostu muszą dobrze wyglądać i stać się elementem mody. Nie mogą być postrzegane jedynie jako gadżety. Ich większe możliwości mają być dodatkiem, a nie filarami istnienia produktu. Na tę chwilę nie wiemy kiedy i w jakiej cenie zegarek trafi do sprzedaży, ale w przypadku, gdy cena będzie porównywalna lub niższa od tej, którą zaoferuje Apple, Koreańczycy mogą stać się prawdziwym konkurentem dla firmy z Cupertino. Jestem niezmiernie ciekaw jak na ten ruch zareagują pozostali producenci - Motorola, Asus i Samsung, czyli wszyscy, którzy w swoim portfolio mają już urządzenia z Android Wear.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LGSmartwatch