LG

LG prezentuje najbardziej elegancki zegarek z Android Wear – Watch Urbane

Konrad Kozłowski
LG prezentuje najbardziej elegancki zegarek z Android Wear – Watch Urbane
31

Zdaniem wielu osób, to właśnie produkt LG, G Watch R, jest najbardziej eleganckim i stylowym zegarkiem z Android Wear. Jeśli jednak ktoś tak nie uważa, to wkrótce będzie musiał zrewidować swoją opinię - podczas zbliżających się targów MWC zaprezentowany zostanie nowy model - Watch Urbane w całości w...

Zdaniem wielu osób, to właśnie produkt LG, G Watch R, jest najbardziej eleganckim i stylowym zegarkiem z Android Wear. Jeśli jednak ktoś tak nie uważa, to wkrótce będzie musiał zrewidować swoją opinię - podczas zbliżających się targów MWC zaprezentowany zostanie nowy model - Watch Urbane w całości wykonany z metalu.

Choć nowy smartwatch LG pojawi się na targach za kilkanaście dni, to już dzisiaj na stronie koreańskiego producenta możemy poznać kilka szczegółów na jego temat i specyfikację. Wiemy, że nowy Watch Urbane będzie w całości wykonany z metalu, zaś okrągły ekran o rozdzielczości 320 na 320 pikseli (gęstość pikseli wyniesie 245ppi) będzie wykonany w technologii P-OLED. Wokół niego znajdzie się jednak znacznie smuklejsza ramka, pozbawiona jakichkolwiek oznaczeń, co mogło się nie podobać w LG G Watch R. Do wyboru użytkownicy będą mieli dwie wersje kolorystyczne - złotą i srebrną. To utwierdza nas w przekonaniu, że gdy G Watch R miał być skierowany do ludzi aktywnych, Watch Urbane ma trafić na nadgarstki osób wymagających od wyglądu zegarka znacznie więcej.

LG-G-Watch-Urban-2

Koperta ze stali nierdzewnej uzupełniona jest skórzanym paskiem, który wymienić będzie można na dowolny inny, ponieważ podobnie jak G Watch R, nowy zegarek LG będzie posiadał standardowe zaczepy 22mm. Wewnątrz znalazły się wszystkie te komponenty, których użyto przy produkcji poprzedniego modelu - procesor 1.2GHz Qualcomm® Snapdragon™ 400, 512MB pamięci RAM i 4GB pamięci wbudowanej. Bateria posiada pojemność 410 mAh, co pozwala na osiągnięcie od jednego do dwóch dni pracy urządzenia. Nie zabraknie kompletu sensorów: akcelerometru, żyroskopu, kompasu, barometru oraz pulsometru. Watch Urbane również nie będzie mógł pozostać na nadgarstku podczas pływania, standard IP67 zapewni nam bezproblemowe działanie zegarka tylko przy zachlapaniach i zabrudzeniach kurzem.

lg-watch-urban

LG doskonale zdaje sobie sprawę, że smartwatche, by móc powalczyć ze standardowymi zegarkami, po prostu muszą dobrze wyglądać i stać się elementem mody. Nie mogą być postrzegane jedynie jako gadżety. Ich większe możliwości mają być dodatkiem, a nie filarami istnienia produktu. Na tę chwilę nie wiemy kiedy i w jakiej cenie zegarek trafi do sprzedaży, ale w przypadku, gdy cena będzie porównywalna lub niższa od tej, którą zaoferuje Apple, Koreańczycy mogą stać się prawdziwym konkurentem dla firmy z Cupertino. Jestem niezmiernie ciekaw jak na ten ruch zareagują pozostali producenci - Motorola, Asus i Samsung, czyli wszyscy, którzy w swoim portfolio mają już urządzenia z Android Wear.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LGSmartwatch