Konsole

Projekt pada do PS5 im się nie spodobał, woleliby żeby wyglądał… tak

PW
Paweł Winiarski
5

Sony pokazało pada do PlayStation 5. DualSense to duża wizualna zmiana względem DualShocka 4, ale nie wszystkim przypadła do gustu. Co można więc zrobić na tym etapie? Przerobić projekt w programie graficznym. Niektóre pomysły wyglądają obłędnie.

Jak sami widzicie, Sony dość oszczędnie karmi nas szczegółami dotyczącymi PlayStation 5 i zdradza poszczególne informacje partiami. Najpierw pokazali logo, później oficjalną specyfikację urządzenia - ale wciąż nie wiemy jak będzie wyglądać. Dosłownie kilka dni temu pokazano jednak oficjalnie pada do PlayStation 5, czyli DualSense. To dość znacząca ewolucja w japońskich kontrolerach, szczególnie patrząc na aspekt wizualny.

Przeczytaj też: Tak wygląda pad do PlayStation 5!

Jak to jednak w sieci bywa nie każdemu wygląd nowego pada przypadł do gustu, więc standardowo dla malkontentów i żartownisiów, sieć zalała fala memów związanych z DualSense. Jedne śmieszne, inne nie - jednak jak zawsze bezwartościowe.

Ale wygląd DualSense pobudził też inne talenty, dzięki czemu możemy oglądać fanowskie przeróbki wyglądu pada. Nie chodzi jednak o przenoszenie klawiszy czy zmienianie układu analogów. Jak zaraz zobaczycie, DualSense jest bardzo wdzięczny w "kolorowaniu" i ze standardowej biało-czarnej konfiguracji zdolni fani potrafili zrobić niesamowicie wyglądające projekty. Cicho liczę na to, że producenci gier gdzieś je sobie zapiszą i będą czerpać inspiracji do limitowanych edycji, a i samo Sony mogłoby podpatrzyć to i owo, by później przygotować podobne projekty padów, które przecież zawsze trafiają do dystrybucji jako samodzielne produkty. Nie ukrywam, że niektóre kupiłbym bez zastanowienia, bo wyglądają rewelacyjnie.

Przeczytaj też: Ewolucja padów do konsol PlayStation

Przejrzałem sieć i wyszukałem najciekawsze moim zdaniem fanowskie projekty DualSense. Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu?

Na pierwszy ogień prosty jeśli chodzi o pomysł, ale świetnie wyglądający pad Death Stranding - @Laser_Cowboy11

PlayStation 5 DualSense

Zestaw kilku absolutnie świetnych pomysłów od @DormStreams. Mi szczególnie do gustu przypadł ten ze Spidermana i God of War:

Są na sali jacyś fani serii Dragon Ball? Fakt, jest mocno żarowiasto, ale jednak wciąż bardzo fajnie - @SaiEvermore

PlayStation 5 DualSensePlayStation 5 DualSense

Nie trzeba jednak aż tak mocno kombinować, wystarczy nanieść grafikę na płytkę dotykową, zmienić kolor i proszę - mamy Yakuzę. @CriticalK_OPlayStation 5 DualSense

Albo po prostu pokolorować na klasyczne dla pierwszego PlayStation kolory i mamy retro pada idealnego wręcz do jakiejś limitowanej wersji konsoli PlayStation 5 na któreś urodziny marki. @JezCorden

PlayStation 5 DualSense

Tu natomiast naprawdę trudno się nie uśmiechnąć pod nosem. @JhalOfficialPlayStation 5 DualSense

Można też po prostu zmienić kolory i od razu pad wygląda inaczej. @CodeSe7en

PlayStation 5 DualSense

Świetnie też wyglądają gradientowe projekty. @ExtremeRate

PlayStation 5 DualSense

Albo proste odwrócenie kolorów. @isaparrotPlayStation 5 DualSense

Mam jednak wrażenie, że gracze oczekiwali po prostu czarnego pad. Ale dzięki temu projektowi możemy zobaczyć, że w klasycznym wydaniu DualSense wygląda po prostu...zwyczajnie i nie robi takiego wrażenia jak dwukolorowa wersja. @PS5ConsolePlayStation 5 DualSenseNo chyba, że chcecie pomieszać oba pomysły tak, jak zrobił to @Kimpchuu:PlayStation 5 DualSense

 

A sam projekt DualSense z oficjalnego ogłoszeni PlayStation? Moim zdaniem w tej konfiguracji kolorystycznej wygląda rewelacyjnie. Wydaje się nowoczesny, "czysty" - wręcz sterylny i przypomina mi pancerze z niektórych filmów czy gier science-fiction. Cicho też liczę, że skoro Sony zdecydowało się pokazać DualSense w takim właśnie zestawieniu kolorystycznym, podstawowa wersja PlayStation 5 będzie wyglądać podobnie albo chociaż będzie opcją do wyboru już na starcie konsoli. Byłaby to miła odmiana od standardowych, czarnych pudełek, które stawiam pod telewizorem.PlayStation 5 DualSense

Moim zdaniem od wyglądu są jednak ważniejsze inne kwestie. Jak nowy pad będzie leżał w dłoniach i czy kontroler będzie wygodniejszy od DualShocka 4? Jak długo wytrzyma bateria, bo konieczność ciągłego ładowania DS4 to jeden z moich największych zarzutów do tej generacji PlayStation 4. No i jak z trwałością? Na te oraz inne pytania poznamy jednak odpowiedź dopiero gdy pierwsze modele konsoli i pada trafią do recenzentów, a później do graczy - i to tak naprawdę dopiero oni konkretnie przetestują sprzęt. I oby ich werdykt brzmiał "solidne, wygodne, warte polecenia". Na im mniej chorób wieku dziecięcego będzie cierpieć PlayStation 5 tym lepiej dla nas wszystkich.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu