Konsole

Projekt pada do PS5 im się nie spodobał, woleliby żeby wyglądał… tak

Paweł Winiarski
5

Sony pokazało pada do PlayStation 5. DualSense to duża wizualna zmiana względem DualShocka 4, ale nie wszystkim przypadła do gustu. Co można więc zrobić na tym etapie? Przerobić projekt w programie graficznym. Niektóre pomysły wyglądają obłędnie.

Jak sami widzicie, Sony dość oszczędnie karmi nas szczegółami dotyczącymi PlayStation 5 i zdradza poszczególne informacje partiami. Najpierw pokazali logo, później oficjalną specyfikację urządzenia - ale wciąż nie wiemy jak będzie wyglądać. Dosłownie kilka dni temu pokazano jednak oficjalnie pada do PlayStation 5, czyli DualSense. To dość znacząca ewolucja w japońskich kontrolerach, szczególnie patrząc na aspekt wizualny.

Przeczytaj też: Tak wygląda pad do PlayStation 5!

Jak to jednak w sieci bywa nie każdemu wygląd nowego pada przypadł do gustu, więc standardowo dla malkontentów i żartownisiów, sieć zalała fala memów związanych z DualSense. Jedne śmieszne, inne nie - jednak jak zawsze bezwartościowe.

Ale wygląd DualSense pobudził też inne talenty, dzięki czemu możemy oglądać fanowskie przeróbki wyglądu pada. Nie chodzi jednak o przenoszenie klawiszy czy zmienianie układu analogów. Jak zaraz zobaczycie, DualSense jest bardzo wdzięczny w "kolorowaniu" i ze standardowej biało-czarnej konfiguracji zdolni fani potrafili zrobić niesamowicie wyglądające projekty. Cicho liczę na to, że producenci gier gdzieś je sobie zapiszą i będą czerpać inspiracji do limitowanych edycji, a i samo Sony mogłoby podpatrzyć to i owo, by później przygotować podobne projekty padów, które przecież zawsze trafiają do dystrybucji jako samodzielne produkty. Nie ukrywam, że niektóre kupiłbym bez zastanowienia, bo wyglądają rewelacyjnie.

Przeczytaj też: Ewolucja padów do konsol PlayStation

Przejrzałem sieć i wyszukałem najciekawsze moim zdaniem fanowskie projekty DualSense. Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu?

Na pierwszy ogień prosty jeśli chodzi o pomysł, ale świetnie wyglądający pad Death Stranding - @Laser_Cowboy11

Zestaw kilku absolutnie świetnych pomysłów od @DormStreams. Mi szczególnie do gustu przypadł ten ze Spidermana i God of War:

Są na sali jacyś fani serii Dragon Ball? Fakt, jest mocno żarowiasto, ale jednak wciąż bardzo fajnie - @SaiEvermore

Nie trzeba jednak aż tak mocno kombinować, wystarczy nanieść grafikę na płytkę dotykową, zmienić kolor i proszę - mamy Yakuzę. @CriticalK_O

Albo po prostu pokolorować na klasyczne dla pierwszego PlayStation kolory i mamy retro pada idealnego wręcz do jakiejś limitowanej wersji konsoli PlayStation 5 na któreś urodziny marki. @JezCorden

Tu natomiast naprawdę trudno się nie uśmiechnąć pod nosem. @JhalOfficial

Można też po prostu zmienić kolory i od razu pad wygląda inaczej. @CodeSe7en

Świetnie też wyglądają gradientowe projekty. @ExtremeRate

Albo proste odwrócenie kolorów. @isaparrot

Mam jednak wrażenie, że gracze oczekiwali po prostu czarnego pad. Ale dzięki temu projektowi możemy zobaczyć, że w klasycznym wydaniu DualSense wygląda po prostu...zwyczajnie i nie robi takiego wrażenia jak dwukolorowa wersja. @PS5Console

No chyba, że chcecie pomieszać oba pomysły tak, jak zrobił to @Kimpchuu:

 

A sam projekt DualSense z oficjalnego ogłoszeni PlayStation? Moim zdaniem w tej konfiguracji kolorystycznej wygląda rewelacyjnie. Wydaje się nowoczesny, "czysty" - wręcz sterylny i przypomina mi pancerze z niektórych filmów czy gier science-fiction. Cicho też liczę, że skoro Sony zdecydowało się pokazać DualSense w takim właśnie zestawieniu kolorystycznym, podstawowa wersja PlayStation 5 będzie wyglądać podobnie albo chociaż będzie opcją do wyboru już na starcie konsoli. Byłaby to miła odmiana od standardowych, czarnych pudełek, które stawiam pod telewizorem.

Moim zdaniem od wyglądu są jednak ważniejsze inne kwestie. Jak nowy pad będzie leżał w dłoniach i czy kontroler będzie wygodniejszy od DualShocka 4? Jak długo wytrzyma bateria, bo konieczność ciągłego ładowania DS4 to jeden z moich największych zarzutów do tej generacji PlayStation 4. No i jak z trwałością? Na te oraz inne pytania poznamy jednak odpowiedź dopiero gdy pierwsze modele konsoli i pada trafią do recenzentów, a później do graczy - i to tak naprawdę dopiero oni konkretnie przetestują sprzęt. I oby ich werdykt brzmiał "solidne, wygodne, warte polecenia". Na im mniej chorób wieku dziecięcego będzie cierpieć PlayStation 5 tym lepiej dla nas wszystkich.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu