Apple

Podsumowanie WWDC 2024. Najważniejsze nowości ogłoszone przez Apple

Kamil Świtalski
Podsumowanie WWDC 2024. Najważniejsze nowości ogłoszone przez Apple
14

Uroczyste otwarcie konferencji WWDC 2024 już za nami. Oto najważniejsze nowości które w tym roku pojawią się na urządzeniach Apple.

Oto wszystkie najważniejsze nowości z WWDC 2024!

  • iOS 18— najbardziej wyczekiwanymi zapowiedziami na konferencji Apple jak zwykle są te dotyczące iPhone'a. Jeżeli liczyliście na trzęsienie ziemi to... nie mam dla was najlepszych wiadomości. Jedną z największych zmian w nowej wersji systemu najwyraźniej będzie swobodne ustawianie ikon i widżetów oraz ukrywanie aplikacji i blokowanie dostępu dodatkową warstwą zabezpieczeń biometrycznych. Ponadto doczekamy się także nowego, bardziej rozbudowanego, centrum sterowania, planowania wysyłania wiadomości i inteligentnego grupowania maili w aplikacji Poczta. Wisienką na torcie będą nowe opcje formatowania w iMessage oraz nowy tryb gry, który ma zapewnić najwyższą jakość gry — bez opóźnień i innych przykrych niespodzianek.

 

  • iPadOS 18 — iPada również nie zabrakło i tam bez wątpienia najważniejszą zmianą będzie... natywna, systemowa, aplikacja kalkulatora! Najwyraźniej firma sama zdaje sobie sprawę z tego, że ten brak jest po prostu kuriozalny — dlatego sama się z siebie śmiała. Ponadto, podobnie jak w iOS 18, otrzymamy nieco więcej opcji dostosowywania systemu i zmiany koloru ikon. W tej wersji systemu będziemy również mogli zdalnie sterować iPadami i iPhone'ami użytkowników za pośrednictwem funkcji Shareplay. A wracając jeszcze do kalkulatora: ten będzie wspierał odręczne zapisy i rachunki, same notatki zaś poprawią nasze odręczne pismo.
  • Apple Intelligence — potwierdziły się informacje na temat grubszego wejścia Apple do świata sztucznej inteligencji. U nich wszystkie te funkcje zebrane będą pod sztandarem Apple Intelligence (AI) i wszystko będzie działo się stacjonarnie w urządzeniu, a nie żadnej chmurze. Poza łatwiejszym wyszukiwaniem i odświeżoną, mądrzejszą niż kiedykolwiek, Siri, będzie również generator obrazków, bardziej rozbudowane wyszukiwanie oraz sztuczna inteligencja w notatkach. Co niezwykle istotne: w przeciwieństwie do konkurencji, Apple nie będzie kazało sobie dodatkowo płacić za dostęp do żadnej s tych funkcji.
  • watchOS 11 — zegarki również nie pozostały w tyle i tegoroczny watchOS przyniesie nam kilka nowości. Najważniejszą będzie prawdopodobnie nowa aplikacja - Vitals. To ona ma poinformować nas, gdy w naszym organizmie zostaną przez zegarek wykryte jakieś nieprawidłowości. Ponadto watchOS doczeka się także wsparcia dla Live Activities oraz w przypadku kontuzji czy innych zdarzeń losowych — zegarek pozwoli nam nie przerywać pasma naszych zegarkowych sukcesów. Co ciekawe: w najnowszej wersji systemu cele obrane do zamknięcia pierścieni będziemy mogli dobierać do każdego dnia tygodnia!
  • macOS 15 Sequoia — stacjonarny system od Apple również stale ewoluuje. Firma usprawnia działanie z lepszym zarządzeniem okienkami, aktualizuje Safari dodając jej wiele nowych funkcji opartych na AI dzięki którym z przeglądarki będzie korzystało się wygodniej niż kiedykolwiek, a także odświeża i rozbudowuje menadżera haseł. Ale obok tego wszystkiego w macOS 15 Sequoia doczekamy się także zupełnie nowej funkcji: iPhone Mirroring, która pozwoli nam zarządzać iPhonem z poziomu komputera. Bezprzewodowo, wygodnie i jak zapewnia Apple: bez najmniejszych problemów!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu