Apple

WWDC 2020: podsumowanie konferencji. Wszystkie najważniejsze informacje

Kamil Świtalski
WWDC 2020: podsumowanie konferencji. Wszystkie najważniejsze informacje
11

Konferencja WWDC już za nami — czas na krótkie podsumowanie wszystkich nowości, które Apple zaplanowało dla użytkowników (i miłośników) ich urządzeń w nadchodzących miesiącach. 

Podobnie jak przy okazji podsumowania WWDC 2019 — poniżej znajdziecie zbiór i krótkie omówienie wszystkich nowości zapowiedzianych na prezentacji otwierającej konferencję Worldwide Developers Conference!

  • iOS 14 — nowa wersja systemu to... więcej tego samego! Najważniejsze zmiany o których dowiedzieliśmy się dzisiaj od twórców to App Clips, nowej organizacji ekranów i bibliotece aplikacji, usprawnionych widżetach, trybie picture in picture i usprawnionych rozmowach grupowych w aplikacji Wiadomości. Użytkownicy Siri oraz systemu Car Play mogą zacierać rączki na wieści o kolejnych usprawnieniach.
  • iPadOS 14 — pierwszy iPadOS poznaliśmy rok temu. System przeznaczony iPadom jest takim... iOS na sterydach. I poza nowościami które przedstawiono dla iOS, doczekamy się tutaj także usprawnionego widoku systemowych aplikacji, zaawansowanego modelu wyszukiwania, rozpoznawania pisma oraz zmiany domyślnej aplikacji dla poczty e-mail oraz przeglądarki.
  • watchOS 7 — właściciele zegarków Apple nie zostaną na lodzie. Nareszcie otrzymają większe możliwości związane z konfiguracją tarczy urządzenia, ustawienia te zaś będą mogli udostępniać innym użytkownikom. Tradycyjnie też będą usprawnienia w obecnych oraz nowe tryby sportowe: trening całościowy oraz taniec. Jak na 2020 rok przystało, będzie także wspólne mycie rączek oraz większe dbanie o sen użytkownika.
  • tvOS 14 — najświeższa wersja systemu tvOS to przede wszystkim fajne usprawnienia dla graczy: ci nareszcie doczekają się tworzenia profilów i zapamiętywania progresu dla każdego z nich. Ponadto tvOS doczeka się trybu picture in picture, wsparcia dla kontrolerów Xbox One Elite i Adaptive Controllera. Wisienką na torcie zaś jest nowy serial dla Apple TV+: Foundation.
  • macOS 11 Big Sur — nowy system na komputery Apple to przede wszystkim zmiany wizualne które spotkają ekran główny oraz systemowe aplikacje. Poza tym dowiedzieliśmy się także sporo na temat usprawnień zmierzających do przeglądarki Safari.
  • macOS na ARM - stało się, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, Apple ogłosiło przejście na własną architekturę procesorów w systemie macOS. Oznacza to, że przez najbliższe 2 lata, praktycznie wszystkie komputery Mac zamienią procesor Intela, na układ Apple oparty na architekturze ARM.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu