Mobile

Czas pożegnać Wunderlist? Office 365 wchłania wszystko

Konrad Kozłowski
Czas pożegnać Wunderlist? Office 365 wchłania wszystko
26

W pewnym okresie do portfolio Microsoftu trafiała aplikacja za aplikacją. Acompli, Sunrise, Wunderlist - każda z nich posiadała oddanych użytkowników, którzy nie wyobrażali sobie ich zamknięcia. Acompli i Sunrise zostały już wchłonięte przez rozbudowany ekosystem firmy z Redmond, a następny w kolejce jest świetny Wunderlist.

Usług typu to do list jest całe mnóstwo. Możemy przebierać pomiędzy kilkudziesięcioma aplikacjami dla każdej z platform, ale bez wątpienia jedną z najbardziej popularnych wciąż pozostaje Wunderlist. Fantastyczne wsparcie dla wszystkich systemów operacycjnych, dodatkowe funkcje jak delegacja zadań, załączanie plików oraz, co najważniejsze, wygodne zarządzanie listami sprawiły, że do Wunderlist przekonały się miliony osób. Ja również.

Wygląda jednak na to, że schemat działań Microsoftu zostanie wcielony w życie po raz kolejny. Acompli i Sunrise zasiliły Outlooka, zwiększając możliwości pakietu Office (365), a Wunderlist będzie wzorem dla zupełnie nowej aplikacji, którą obecnie znamy pod nazwą Projekt Cheshire. Po raz pierwszy ujrzeliśmy ją w maju teego roku, gdy za sprawą serwisu MSPoweruser mogliśmy zobaczyć pierwsze wersje aplikacji. Od tamtej chwili poczyniono spore postępy - powstały wersje dla Androida, iOS-a oraz UWP (uniwersalna aplikacja dla smartfonów, tabletów i komputerów z Windows 10).

Możemy być pewni, że nowa aplikacja do zarządzania zadaniami stanie się częścią skrupulatnie budowanego przez Microsoft ekosystemu, który w zeszłym tygodniu został oficjalnie rozszerzony o nowość - konkurenta dla Slacka, czyli Microsoft Teams. Wizja firmy z Redmond zakłada stworzenie jak najbardziej wszechstronnego produktu, który wybiorą mniejsze i większe zespoły.

Project Cheshire możemy już dziś zobaczyć na opublikowanych przez Paula Thurotta zrzutach ekranu. Nie przypada mi do gustu obecny interfejs aplikacje, ale całkiem możliwe, że do premiery zostanie on (znacząco) poprawiony. Poznaliśmy też najważniejsze funkcje, które znajdą się w usłudze jak dodawanie zadań, ich synchronizacja pomiędzy urządzeniami, ustawianie przypomnień, a nawet sugerowanie zadań.

Obecnie, oferta Wunderlist jest odrobinę zawiła i delikatnie zniechęca potencjalnych subskrybentów od zakupu abonamentu. Gdy Projekt Cheshire przybierze oficjalną postać i będzie kolejnym elementem Office 365, to asortyment Microsoftu będzie coraz bardziej przypominał ofertę Prime od Amazonu - jedna opłata, wiele korzyści - łatwe i proste. Czy wtedy Wunderlist zostanie zamknięty, a użytkownicy i ich dane przeniesieni do nowej aplikacji? Nie jest to wykluczone.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu