Samsung

Wszystko o Samsung Galaxy Watch 3

Krzysztof Kurdyła
Wszystko o Samsung Galaxy Watch 3
19

Premiera Samsunga Galaxy Watch 3 zbliża się dużymi krokami, a my dzięki wyciekom znamy coraz więcej szczegółów tego zegarka. W ostatnich dniach pojawiły się informacje o dacie premiery, a w sieci ktoś znalazł... kompletny firmware tego zegarka. Udało się z niego wyciągnąć sporo ciekawych informacji. Poniżej znajdziecie całe zestawienie tego, co już wiemy, a w miarę pojawiania się kolejnych danych, będziemy go aktualizować i rozszerzać.

Samsung Galaxy Watch 3 - przewidywana data premiery

Według najnowszych informacji Samsung planuje premierę na 22 lipca. Leaker Max Weinbach przewiduje, że oficjalne informacje prasowe pojawią się w ciągu najbliższych 2 tygodni (obstawia 8 lipca).

Samsung Galaxy Watch 3 - specyfikacja

Przekątna kopert: 41 mm , 45 mm
Rozmiary: 41 x 42.5 x 11.3mm oraz 45 x 46.2 x 11.1mm
Ekrany: okrągła tarcza o wymiarach 1,2 lub 1,4 cala
Typ ekranu: AMOLED pokryty szkłem Gorilla Glass DX
Obsługa: ekran dotykowy, dwa przyciski, rotacyjny pierścień
Pamięć RAM : 1 GB
Pamięć wewnętrzna: 8 GB MMC (5,3 GB dostępne dla użytkownika)
Opcje: GPS, pomiary tętna i ciśnienia krwi, EKG
Łączność: Bluetooth 5, Wi-Fi, NFC, LTE (opcja)
Odporność: zanurzenie 5 ATM, certyfikacja MIL-STD-810G
Głośniki: 1 (Wi-Fi) lub 2 (LTE)
Baterie: 247 lub 340 mAh (ok. 2 dni działania)
Materiały: tytan lub stal nierdzewna
System: TizenOS 5.5

Samsung Galaxy Watch 3 - wygląd

Dotychczas wyciekły dobre jakościowo rendery wersji 45 mm w kolorze srebrno-czarnym oraz mniejszej wersji w kolorze brązowym. Prawdopodobnie zobaczymy także wersję całkowicie czarną, choć nie wiadomo czy w obu rozmiarach. Pierścień rotacyjny zegarków jest zaprojektowany bardziej subtelnie niż u poprzednika, bardziej charakterystyczny grzybkowy kształt nadano za to przyciskom z boku koperty.

Samsung Galaxy Watch 3 - system

TizenOS w wersji 5.5 ma otrzymać szereg zmian i nowych funkcji. Wspomniany już Max Weinbach wszedł w posiadanie firmware'u do tego zegarka, z którego udało mu się wyciągnąć szereg ciekawych informacji. Pojawiło się sporo nowych tarcz, w tym takie z nową funkcjonalnością nazwaną przez Samsunga „Informative digital Edge”, w której ważne informacje rozłożone są wzdłuż krawędzi ekranu. Tarcze mają być znacznie bardziej modyfikowalne niż wcześniej.

Pojawi się nowa aplikacja Pogody, z tłami nawiązującymi do aktualnego stanu. Dodano także nowy widget Muzyka, a w wersji na Stany Zjednoczone preinstalowane będzie Spotify (użytkownik będzie miał możliwość jego odinstalowania). Zaprojektowano też nowe, bogatsze „informacyjnie” ikony ekranowe. Ciekawostką jest zastąpienie Samsung Email przez Outlooka, jak widać, integracja Samsunga z oprogramowaniem Microsoftu będzie się pogłębiać.

Z niewiadomych przyczyn aplikacja Samsung Health Monitor, umożliwiająca badanie EKG i ciśnienia krwi (wymagające niestety ręcznej kalibracji zegarka) będzie preinstalowana tylko na terenie Korei Południowej. Funkcje zdrowotne są jednymi z najważniejszych „haków” sprzedażowych dla smartwatchy i ciekawi mnie skąd taka dziwna decyzja. Być może Samsung nie wyrobił się z certyfikacją tego narzędzia poza swoim krajem pochodzenia... Kobiety dostaną aplikację pomagającą śledzić ich cykl menstruacyjny.

Samsung Galaxy Watch 3 - podsumowanie

Galaxy Watch jest z pewnością, razem z Apple Watch, jednym z dwu najważniejszych smartwachty na rynku. W mojej opinii jest najładniejszym urządzeniem tego typu, a nadchodząca wersja jeszcze ten wygląd poprawia. Błyszczy także pod względem interfejsu użytkownika i UX, dzięki użyciu bardzo wygodnego obrotowego pierścienia. Jeśli ktoś jest użytkownikiem telefonów z Androidem i szuka dla siebie inteligentnego zegarka, zdecydowanie powinien poczekać te parę tygodni na jego premierę.

Źródła: [1], [2], [3]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu