Android

Wspólne oglądanie Netflixa i HBO GO online teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek

Grzegorz Ułan
Wspólne oglądanie Netflixa i HBO GO online teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek
3

Squad to aplikacja na smartfony z Androidem i iOS, dzięki której można wspólnie oglądać filmy na Tubi TV, YouTube czy Tik-Tok. Kilka dni temu, twórcy aplikacji udostępnili wersję przeglądarkową na komputery, która znacznie rozszerza możliwości tego rozwiązania.

W obecnym czasie, wspólne oglądanie ze znajomymi filmów i seriali na Netfliksie czy HBO GO jest mocno utrudnione. Można je jednocześnie uruchamiać i dzielić się na jakimś komunikatorze wrażeniami, ale dużo więcej frajdy i radości będzie, gdy będziemy mogli się jednocześnie widzieć i rozmawiać.

Wszystko bez zakładania konta czy instalowania jakichś rozszerzeń. Wystarczy przeglądarka na komputerze albo smartfon z Androidem lub iOS na pokładzie, 8 znajomych i… jedno konto w dowolnym serwisie streamingowym. To może się nie nie spodobać niektórym graczom na rynku, no może prócz Netfliksa, który to nadal nie robi problemów przy współdzieleniu kont.

Wspólne oglądanie filmów i seriali na Netflix czy HBO GO

Jak to działa? Jak wspomniałem, potrzebujemy jednego znajomego z wykupionym kontem w jednym z wybranych serwisów streamingowych, na którym znajduje się film czy serial, który to chcemy wspólnie oglądać. To będzie nasz host.

Aby stworzyć wspólny pokój na Squad, wystarczy kliknąć przycisk Try Squad for web, a w drugim oknie przeglądarki uruchomić film lub serial, który chcemy wspólnie oglądać. Po kliknięciu ikony udostępniania (w oknie wideo czatu trzecia od lewej) wybieramy kartę z filmem do udostępnienia, zaznaczamy przesył audio i gotowe. To wszystko, teraz tylko pozostaje skopiować link do pokoju i udostępnić go naszym znajomym.

Czat wideo umieszczony jest po lewej stronie. Okna z osobami, które dołączają do pokoju będą się zmniejszać proporcjonalnie do liczby dołączających osób, z kolej okno z filmem pozostaje cały czas o tej samej wielkości. Można tu włączać i wyłączać głos czy obraz oraz pod oknem z filmem wymieniać się wrażeniami tekstowo.

Dodatkowo, oprócz filmów i seriali z zewnętrznych serwisów, możemy skorzystać z wbudowanych usług do wspólnego oglądania, już bez konieczności udostępniania ekranu. Mogą to być filmy na YouTube, Tik-Tok oraz jedna z 40 tysięcy pozycji filmowych z bazy TubiTV.

A co z aplikacją mobilną? Z poziomu aplikacji nie możemy zostać hostem do udostępniania filmu z zewnętrznych serwisów streamingowych. Dostępne są tu jedynie filmy z YouTube, Tik-Toka i Tubi TV. Za to posiadacze smartfonów z Androidem lub iOS mogą dołączyć do pokoju utworzonego w przeglądarce. Z uwagi na mniejszy ekran, twórcy Squad umożliwiają tu włączenie wyświetlania filmu na cały ekran, poprzez ukrycie wideo czatów osób w pokoju.

Oczywiście, otwartą kwestią pozostaje pytanie czy takie rozwiązanie jest wygodne? Okna z wideo naszych znajomych czy rozmowy mogą rozpraszać. Niemniej to kwestia dogadania się, jak taki seans ma wyglądać. Wiadomo, że cały czas najlepszą opcją na wspólne oglądanie filmów czy seriali, jest duży ekran telewizora i sofa przed nim, ale w sytuacji, kiedy nie jest to możliwe, Squad sprawdzi się znakomicie przy wybranych pozycjach filmowych.

Źródło: Product Hunt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu