Android

VLC na Androida NARESZCIE dorówna wygodą temu z iOS - dlaczego to tyle trwało?

Kamil Świtalski
VLC na Androida NARESZCIE dorówna wygodą temu z iOS - dlaczego to tyle trwało?
23

Długo przyszło nam czekać na te zmiany w VLC, ale już dotarły do wersji beta! Nowe menu sprawi, że korzystanie z aplikacji będzie dużo wygodniejsze!

VLC to aplikacja której chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać. To odtwarzacz multimediów, który na swoją pozycję pracował latami -- i jest multiplatformowym kombajnem, który od lat dla wielu jest naturalnym wyborem kiedy sięgają po aplikacje do odtwarzania wideo... i nie tylko. Jasne -- w XXI wieku ustąpił u wielu miejsca Netflixowi, HBO Go i spółce -- ale jego rola wciąż jest duża. I wszyscy którzy mają dość VLC na Androida mogą już otwierać szampana -- najświeższa wersja beta aplikacji nareszcie robi porządek z irytującym interfejsem pamiętającym zamierzchłe czasy i z wygodą mającym wspólnego tyle... co nic.

VLC na Androida: nowy układ aplikacji to rzecz, na którą użytkownicy czekali latami

Menu z hamburgerem jest fajne i przydatne, ale gdy chcemy wejść do ustawień aplikacji albo... najzwyczajniej w świecie -- korzystamy z niego od wielkiego dzwonu. Na co dzień dużo bardziej praktyczne są skróty na belce -- najlepiej przypiętej do dolnej krawędzi ekranu. I tak od dawna już wygląda VLC na iOS -- wersja androidowa jednak wciąż kurczowo trzymała się hamburgerowego menu... aż do teraz. Bo oto, jak informuje Android Police, w najświeższej wersji beta doczekała się przeniesienia zakładek wideo / audio  / przeglądaj / playlist oraz more na sam dół aplikacji!

VLC na Androida jednak nie porzuca kompletnie rozsuwanej "szuflady" -- tam skrywa kolejne opcje. Mimo wszystko nareszcie nawigacja w VLC będzie dużo wygodniejsza - to zmiany, o które użytkownicy prosili od dawien dawna. A skoro mowa o najpopularniejszej aplikacji do odtwarzania multimediów, do tego całkowicie darmowej, to aż szok, że tyle to trwało. Ile zajmie jej wyjście z bety? Cóż -- to prawdopodobnie kwestia najbliższych kilku tygodnia, ale konkretnej daty jeszcze nie znamy. A jeżeli nie są Wam straszne wersje testowe -- to możecie dołączyć do grupy beta testerów i już teraz cieszyć się nowym VLC!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu