Polska

WP przejmuje za 12,5 mln złotych dwie porównywarki usług finansowych

Konrad Kozłowski
1

E-commerce jest sektorem o coraz większym znaczeniu, a jednym z jego najważniejszych działów są finanse. Drzemiący w nim potencjał dojrzała grupa WP, która postanowiła zakupić w sumie za 12,5 miliona złotych spółki Finansowysupermarket.pl oraz WebBroker. W ramach transakcji WP uzyskała dwa silne ser...

E-commerce jest sektorem o coraz większym znaczeniu, a jednym z jego najważniejszych działów są finanse. Drzemiący w nim potencjał dojrzała grupa WP, która postanowiła zakupić w sumie za 12,5 miliona złotych spółki Finansowysupermarket.pl oraz WebBroker. W ramach transakcji WP uzyskała dwa silne serwisy - oprócz Finansowego Supermarketu w rękach WP znalazł się serwis Jedenwniosek.pl.

Porównywarki cieszą się rosnącą popularnością, nie tylko jeśli chodzi o rynek sklepów internetowych, ale także i usług finansowych. Na Finansowysupermarket.pl można bezpośrednio porównać oferty kredytów, szybkich pożyczek, lokat, kart, kont, ubezpieczeń oraz produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych. Serwis współpracuje z ponad 70 instytucjami z całej Polski. Na Jedenwniosek.pl również porównamy oferty, lecz tylko te dotyczące kredytów w polskich bankach.

A oto, co mówią o transakcji sami zainteresowani:

Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding.

Naszą misją jest wspieranie Polaków w ich codziennych decyzjach, również tych dotyczących domowych finansów. Właśnie dlatego, korzystając ze środków pozyskanych z giełdy i zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, dokonaliśmy kolejnych zakupów, które tym razem w istotny sposób wzmacniają naszą dotychczasową działalność w zakresie finansowego e-commerce,prowadzonego przez nas pod marką Money.pl.

Aleksander Kusz, prezes zarządu spółki Money.pl.

Dzięki transakcji zyskujemy doświadczony zespół ekspertów z obszaru performance marketingu oraz kompetentnych doradców w zakresie usług finansowych, ubezpieczeniowych, energetycznych i telekomunikacyjnych. Ich umiejętności i doświadczenie będą świetnym uzupełnieniem know-how, jakie już teraz posiadamy w segmencie lead generation.

To nie jedyne następstwa transakcji. Do zespołu należącego już do WP serwisu Money.pl dołączą specjaliści odpowiedzialni za obydwie porównywarki. W działaniach WP zauważyć więc można pewną konsekwencję i ogromne zainteresowanie tematyką finansową. Warto przypomnieć, że stosunkowo niedawno, bo trzy kwartały temu WP przejęło serwis Money.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu